Gradnja, grubi radovi

Hidroizolacija temelja

Bolč


Trebam ponudu za građevinske radove sanacije balkona 27 m2 na 2. katu zgrade. Balkon je propustio te bi trebalo napraviti demontažu starih pločica i izolacije te postavljanje toplinske izolacije, hidroizlacije i pločica. U dogovoru sa izvođačem potencijalno još par preinaka. Krovište objekta ima "zub" te ima dva jednostrešna krova (manji i veći), različite visine prema središnjem / nosivom zidu; drvena građa, pokriven mediteran crijepom. Površina krova je 38 m2 (manji) i 45 m2 (veći).
Potrebna je demontaža krova, izgradnja nadozida 60 cm, otvaranje dijela većeg krova od lindre 3 m u širina 6m, izgradnja dva potrebna zida (3 i 6 m dužine), termo / hidroizolacija terase, izgradnja nove drvene konstrukcije (poželjno bez ikakvih vertikalnih stupova u konstrukciji), daskanje, termo i hidroizolacija krova, letva / kontraletva i pokrivanje crijepom. Opšav tri dimnjaka (40 x 40) te potrebna limarija. Ukrasno sljeme se montira na zid na koji su oslonjeni veći i manji jednostrešni krov. Sve bez ikakvih krovnih prozora.
Nije hitan početak radova, mogu pričekati nekoliko mjeseci. Bitna je brzina i kvaliteta, čvrstoća i otpornost krova na jače vjetrove (bura). Trebam ponudu za iskop, drenažu, žbukanje, ljepenka, zasipavanje batudom, dubina 130 cm, dužina 10 m * 4 strane. Početak radova odmah, jedna strana iskopana. Na kući je terasa umjesto krova i na katu ispod se nakon kiše pojavi mokra mrlja koja se posuši i nestane. Trebalo bi procijeniti odakle ona dolazi i napraviti ponudu za impregnacija terase ako je to uzrok. Tražim specijaliste - izvođače radova, za sanaciju i hidroizolaciju vanjskih i unutrašnjih zidova kuće, od prodiranja vode izvana i suzbijanje vlage na unutrašnjim zidovima. Trebam ponudu keramičara za polaganje keramike na terasi, kao i skidanje postojećih i postavljanje hidroizolacije. Potrebna je sanacija jednog djela podruma u koji prodire voda prilikom velikih padalina. Voda prodire kroz pukotinu koja se nalazi pokraj kanalizacijske cijevi.