Hidroizolacija temelja
Koprivnica Zagorska
Trebao bih majstora (firmu ili pojedinca) koji bi kroz 3 do tjedan dana adresirao problem izolacije između terase kuće i donjeg stana kuće.
Terasa propušta na nekoliko mjesta a pločice su se podigle. Ovaj problem evidentniji je u stanu ispod gdje su vidljive mrlje od propuštanja vode. Trebale bi se maknuti pločice, premazati terasu sa kvalitetnom izolacijom i postaviti nove pločice. Sama terasa je dvadesetak kvadrata. Firma će platiti troškove ruku i materijala. Trebam majstore za građevinske radove, hidroizolacija, šalovanje, armiranje i betoniranje. Dužina zida za parking cca 14 m, debljina 20 cm, visina cca 170 cm. Strmi teren ne preveliki. Dodatno bi trebalo odraditi hidroizolaciju i drenažu uz vikendicu. Trebam ponudu za građevinske radove hidroizolacije terase i keramičarske radove cca 14 m2. Radove pokriva GSKG iz stambene pričuve. Trebam majstora za saniranje kapilarne vlage u kući, cigla. Trebam ponudu za postavljanje pločica u kupaonici i hidroizolaciju tuša. Trebam ponudu za građevinske radove hidroizolacije podruma te sanaciju zidova u podrumu. Trebam pripojenje lođe ostatku stana: Lođa je s vanjske strane zatvorena PVC prozorima i bivši vlasnici su ju oblozbložili sa svih strana stiroporom od 3 cm, a na podu lođe su postavili laminat i za sada nismo primjetili znakove vlage / prokišnjavanja.
* Pregrada između lođe i ostatka stana (duljine 3,6 m) je drvena / knauf koji bi trebalo srušiti, zajedno s prozorima.
* Radijator (duljine 80 cm) koji se nalazi uz tu drvenu pregradu bi trebalo pomaknuti uz zid prilikom pripojenja lođe.
* Razina poda lođe (na kojoj je laminat) je par cm (4 - 5) viša u odnosu na stan. To bi trebalo procijeniti i poravnati.
* Trebalo bi ukloniti sav stiropor kojim je lođa obložena, procijeniti stanje hidroizolacije, a iako nismo primjetili prokišnjavanje, brine nas stiropor na stropu lođe koji se odvojio.
* Ponovno postavljanje termoizolacijske obloge
* Bitna nam je dobra procjena hidroizolacije i ako je moguće da se napravi sve da se ona osigura.
*** od radova bi odustali ako nije zajamčena dobra hidroizolacija jer smo na zadnjem katu