Gradnja, grubi radovi

Hidroizolacija temelja

Popovača


Reparacija okapnika dimljaka (dva dimljaka) na krovu kuće te presvlačenje i postavljanje kapa - limarski radovi. Dodatno postavljanje ograde na krovu, jedna strana kuće, postavljanje izlolacijskog crijepa (dva puta). Trebam ponudu za renoviranje. Kuća 10 x 12 m, pola pod krovom (salonit) a pola betonska ploča debljine cirka 10 cm. Srušiti krov i ploču, ojačati vanjske i nosive zidove i ozidati na željenu visinu najniže 260 cm. onda koso ozidati na visinu od 400 cm. Izbetonirati vijenac po svim zidovima i pokriti sa drvenim krovom. Lijepljene nosive grede (leimholz) 16 x 12 cm, span plate, folija letva crijep. Svi vanjski zidovi su od siporexa. Tražim majstora za građevinske radove betoniranja površine 8 - 9 m2, debljine cca 10 cm s armaturnom mrežom i stavljanje hidroizolacije na dio trenutnog betona i na temelje duljine 5 m i visine 30 cm. Na tu površinu je dovezena šuta koju treba zaravnati prije betoniranja. Trebam keramičara da napravi hidroizolaciju, a kasnije postavi keramiku i ukrasni kamen. 1. Molim okvirnu ponudu za sanaciju krovišta na vikend kući katnici. Pokrov je crijep Kanjiža i u dobrom stanju (oko 30 g. star), 10-tak je crijepova oštećeno pri potresu, ali su vanjske grede loše - nagrižene a nutarnje u upitnom stanju. Dodatno trebalo bi vidjeti u kakvom je stanju krovna izolacija (mineralna vuna), budući se vikendica nije koristla 2-3 godine i zatekli smo tragove glodavaca, vjerojatno puhovi - progrizli su rupe u fasadi uz krov.
Krovu se može pristupiti izvana - sa terase (visina oko 3.5 m) ili većim ljestvama s tla (visina do žlijeba oko 6 m sprijeda, a najmanje je straga - oko 4.25 m).
Krov je na dvije vode, površine oko 47m2, nagiba 33 st., sljeme je na 8m visine sprijeda odn.na oko 6m straga. Pristupni put je makadam.
2. Dodatno - hidroizolacija vanjskih zidova i temelja zanima nas ponuda i za 2 zida (5,5 m zid u kosini i 4,5 m zid u iskopu od oko 2 m), sa uklanjanjem betonskih stepenica širine 0.5 m i iskopom nasutog materijala.
3. Stavljanje termofasade uz korištenje državne subvencije - stiropor 8 - 10 cm, ukupno 90 m2 (3 zidne plohe) i dio stolarije (prozori), po dogovoru. Trebam ponudu za postavu hidroizolacije na dijelu objekta zbog pojave kapilarne vlage radi vanjskih oborina. Nazovite radi detalja. Imam problema sa vlagom u zidu koja dolazi sa terase za vrijeme kiše, vlaga dolazi iz poda, na terasi su pločice, mislim da bi trebalo napraviti hidroizolaciju na terasi, molim ponude.