Hidroizolacija temelja
Stari Jankovci
Trebam ponudu za postavljanje katrana na ravni krov 60 m2. Trebam majstora koji će sanirati terasu na krovu, 25 m2 površine. Treba izbiti postojeće pločice i termoizolaciju, sve do betonske ploče, zatim izraditi nove padove za drenažu vode sa terase, postaviti novu hidroizolaciju, termo izolaciju i nove pločice. U smočnici mi se čini da je malo vlažan zid na dijelu gdje se nalazi odvodna cijev od kuhinjskoga sudopera koji se nalazi na drugoj strani. Molio bih da se jave zainteresirani da dođu to pogledati i riješiti problem. Trebam ponudu keramičara za polaganje keramike na vanjskoj kupaoni, kompletnu sanaciju iste, hidroizolaciju u šupi i još dodatnih keramičarskih radova.
Svakako je potrebno se čuti i objansiti. Popravak zida i plafona vanjskih stepenica, podesta koji je oštećen od kiše, vode. Potrebno je skinuti slabo nosivi dio betona, popuniti s reparaturnim mortom, premazati s prajmerom i hidroizolacijom (na pr.: Sika 107) i na kraju sa završnom silikatnom žbukom. Procjena posla 2 do 3 dana. U kupaoni koja je uređena prije 7 godina i pod (oko 6 m2) i zidovi su zaštičeni Akwagard-T premazom kojeg bi sad trebalo "osvježiti". Također uređujem novu kupaonu u kojoj bi pod (oko 5 m2) želio zaštititi Akwagardom-T. Trebam ponudu za navedeno. Trebam ponudu za sanaciju terase na stanu na 2. katu bez lifta prema troškovniku. Napomena: Sanacija ide iz pričuve, izvođač treba dati zadužnicu zgradi na 5 godina.
1. Razgradnja slojeva poda: pločice m2 20; glazura 6 cm m2 20; hidroizolacija m2 25; XPS 6 cm m2 20; izrezivanje fasade cca 20 cm mt 25; spuštanje šute m3 4; utovar i odvoz m3 4;
2. Vraćanje XPS-a. m2 20
3. Izrada glazure sa vlaknima 6c m2 20;
4. Postava keramičkih pločica + pločice m2 20 sokl + postava mt 25
5. Popravak fasade. mt 25
6. Dobava i ugradnja laminiranih limenih profila sa spojenom tpo hidroizolacijom ispod pragova, klizne stijene i fiksnih vrata. m1 4.30
7. Dobava i ugradnja laminirane tpo lajsne po obodu terase za prihvat vertikalne hidroizolacije. m1 19.50
8. Dobava i ugradnja HL slivnika Ø50/70 za prihvat parne brane, tpo hidroizolacije i polimercementa. kom 2.00
9. Dobava i ugradnja parne brane bitumenske sa al folijom. m2 20.00
10. Dobava i ugradnja toplinske izolacije xps 30 kg. m2 20.00
11. Dobava i ugradnja geotekstila 300 g. m2 20.00
12. Dobava i ugradnja horizontalne tpo hidroizolacije 1.5. m2 20.00
13. Dobava i ugradnja vertikalne tpo hidroizolacije po obodu terase varene za laminiranu tpo lajsnu sa spojem od 10 cm na horizontalnu hidroizolaciju do rš.40. m1 19.50
14. Dobava i ugradnja polimercementne hidroizolacije koja se izvodi na glazuru prije keramike Aqamatelastik, nanosi se u dva sloja sa utopljenom pvc mrežicom uključujući rubne trake spoja horizontale i vertikale. m2 20.00.