Gradnja, grubi radovi

Hidroizolacija temelja

Žiškovec


Trebam ponudu za hidroizolaciju zida koji kada je zidano nije stavljen ter papir pa mi se vlaga diže do otprilike pola metra. Trebam ponudu za izradu drenaže s drenažnom cijevi i hidroizolacije Izomatom PU 500 betonske površine cca 13 x 2 m. Trebam ponudu za djelomičnu sanaciju krova. Na uvalama između mansardi pokrov podlijeva i voda se slijeva po fasadi, potrebno je otkriti cca 50 m2 crijepa, provjeriti i sanirati limove - odvode u žlijebove i ponovno pokriti istim crijepom. Trebam hitno obnovu /sanaciju dijela fasade u šindri na 4. katu (zadnjem s te strane zgrade) stambene zgrade. Naime, šindra prokišnjava i zidovi spavaćih soba su potpuno mokri iznutra, čak i parket u blizini prozora. U cilju rješavanja problema šindra je premazivana nekim premazom, međutim i dalje pušta čak i kod male količine oborina. Tražimo hitnu obnovu šindre uključujući hidroizolaciju. Radovi bi bili na šindri samo našeg ulaza zgrade. Plaćanje je iz pričuve, trebam službeni troškovnik / ponudu. Radovi trebaju početi ovih dana (čim prije). Unaprijed hvala. Trebam ponudu za adaptaciju stana u prizemlju obiteljske kuće, samo određene prostorije.
Spavaća soba 16 m2 - hidroizolacija poda, postavljanje laminata, postavljanje knaufa na zid (zidovi su 28 m2 ukupno) i adaptiranje postojecih utičnica na taj knauf, spušteni strop, provedba instalacija na spuštenom stropu za ugradbene lampe. Zidarija oko novopostavljenog PVC prozora te špalete s vanjske strane.
Hodnik 10 m2 - postavljanje laminata na postojeće pločice. postavljanje knaufa na zid oko prozora (ukupno 2 m2), spušteni strop, provedba instalacija na spuštenom stropu za ugradbene lampe. Žbukanje oko novopostavljenog PVC prozora te špalete s vanjske strane.
Ugradnja sobnih vrata za spavaću sobu, dnevni boravak i blagovaonu (u sve tri prostorije se ulazi iz hodnika).
Blagovaona 18 m2 - postavljanje laminata, spušteni strop, provedba instalacija na spuštenom stropu za ugradbene lampe. Zidarija oko novopostavljenog PVC prozora te špalete s vanjske strane.
Ugradnja štoka u prolazu između blagovaone i kuhinje.
Kuhinja 5 m2 - postavljanje podnih i zidnih pločica (ukupno ~15 m2), knauf na 2 zida, spušteni strop, provedba instalacija na spuštenom stropu za ugradbene lampe. Trebao bih majstora (firmu ili pojedinca) koji bi kroz 3 do tjedan dana adresirao problem izolacije između terase kuće i donjeg stana kuće.
Terasa propušta na nekoliko mjesta a pločice su se podigle. Ovaj problem evidentniji je u stanu ispod gdje su vidljive mrlje od propuštanja vode. Trebale bi se maknuti pločice, premazati terasu sa kvalitetnom izolacijom i postaviti nove pločice. Sama terasa je dvadesetak kvadrata. Firma će platiti troškove ruku i materijala. Trebam ponudu za postavu glazure i ljepljeke.