Hidroizolacija zida
Oštarije
Trebam ponudu za izolacije krova oko 90 m. Trebam ponudu za sanaciju kapilarne vlage injektiranjem u zidove. Kuća je stara, ali obnovljena. Trebam majstora za pokrpati manji dio balkonskog zida radi prokišnjavanja na balkon susjeda ispod mog stana. Sanacija mjesta gdje je utiplan vanjski dimnjak na fasadu. Također, potrebno je pronalaženje mjesta gdje curi kroz alu stolariju. Potrebna dizalica koja ima korpu, zgrada ima 4 kata. Voda prodire u sobe. Trebam pripojenje lođe ostatku stana: Lođa je s vanjske strane zatvorena PVC prozorima i bivši vlasnici su ju oblozbložili sa svih strana stiroporom od 3 cm, a na podu lođe su postavili laminat i za sada nismo primjetili znakove vlage / prokišnjavanja.
* Pregrada između lođe i ostatka stana (duljine 3,6 m) je drvena / knauf koji bi trebalo srušiti, zajedno s prozorima.
* Radijator (duljine 80 cm) koji se nalazi uz tu drvenu pregradu bi trebalo pomaknuti uz zid prilikom pripojenja lođe.
* Razina poda lođe (na kojoj je laminat) je par cm (4 - 5) viša u odnosu na stan. To bi trebalo procijeniti i poravnati.
* Trebalo bi ukloniti sav stiropor kojim je lođa obložena, procijeniti stanje hidroizolacije, a iako nismo primjetili prokišnjavanje, brine nas stiropor na stropu lođe koji se odvojio.
* Ponovno postavljanje termoizolacijske obloge
* Bitna nam je dobra procjena hidroizolacije i ako je moguće da se napravi sve da se ona osigura.
*** od radova bi odustali ako nije zajamčena dobra hidroizolacija jer smo na zadnjem katu Trebam usluge postavljanja hidroizolacije i keramičkih pločica na terasu, 4,5 x 4,5 m te na stepenice. Imam PVC stolariju s roletama. Radi se o 4 prozora ukupne širine cca 3.7 metara. Svaki prozor ima svoju roletu. Uslijed jake kiše iznad kutije od roleta u sobu ulazi voda. Potrebno je vodonepropusno zabrtviti prorez između betonskog nadvoja i kutije za rolete.