Idejni projekt
Belavići
Trebam izradu projekta za adaptaciju stana u potkrovlju kuće. Vrlo mi je važno da u najhitnijem roku napravim adaptaciju jer je sud procijenio da su to neprimjereni uvjeti za djecu, nizak strop, otvoreno stepenište, WC izvan stambenog dijela u hodniku. Naime za dobivanje kredita i gradnje / adaptacije mi je potreban građevni projekt. Trebam ponudu za izradu idejnog i glavnog projekta do građevinske dozvole za kuću prizemnicu. Kuća oko 100 kvadrata neto površine. L oblik kuće, 3 spavaće sobe, 2 sanitarna čvora, kuhinja, tehnička soba, vešaraj, boravak. Trebam ponudu projektiranja te ishođenja Građevinske dozvole za obiteljsku kuću 120 m2. Trebam ishodovanje gradjevinske dozvole i troškove gradnje. Znači komplet troškovnik za kuću od 200 metara kvadratnih (ključ u ruke). Vanjska WC kućica - za vikendicu trebam cijeli projekt i izvedbu vanjske kućice s wc-om. Imala bi betonski temelj veličine 2 x 2m. S postojeće vrtne kućice (krovište 12 m2) potrebno je 2 postojeća oluka prespojiti na rezervar vode, te rezervar vode spojiti gravitacijski s wc-om koji se nalazi na nižoj visinskoj koti od dna rezervara (cca 2m).
WC bi bio zidana kućica vanjskih dimenzija 2x2 metra visine 2,3m s PVC vratima koja imaju gornji dio ostakljen u mliječnom staklu. Wc je iznutra i izvana ožbukan, na podu su pločice, znači zatvorena građevina. Krovište je crijep s jednom vodom prema iza. Kišnica se iz navedenog rezervara na uzvisini spaja na klasični vodokotlić u WC-u koji se prema potrebi puni i koristi za nuždu (preko zime se sustav prazni zbog zaleđivanja). Wc školjka ima odvodnu cijev koja ide još nekoliko metara nizbrdo u prirodnom terenu do polupropusne septičke jame, koja se ne bi vidjela na terenu jer bi ista bila zatrpana te prekrivena travnjakom. Znači, koristi se kišnica, wc je klasičan s vodokotlićem i odvodnom cijevi do propusne septičke jame. Frekventnost korištenja je niska (par puta godišnje), tako da ne treba veliki kapacitet. Nisam stručnjak, pa ukoliko imate savjete ili postoje mane ovog koncepta, otvoren sam za prijedloge. Trebam arhitekta za izradu projekta, troskovnika i sve dokumentacije za građevinsku dozvolu. Zanimaju me ponude koje mogu biti gotove što prije tako da možemo što ranije počet dograđivat kuću i ostale iskope radi proširivanja. Mi već imamo nacrtanu ideju, ali sad bi nam trebala pomoć stručnjaka da nam da još neku ideju da što bolje iskoristimo prostor. Trebamo projekt za obiteljsku kuću. Tražimo ambiciozni mladi arhitektonski studio kojem bi ovaj projekt bio referenca za budućnost.
Gradnja na brdu, parcela 23 širine, duga 50 m s terenom u padu, visinska razlika 8 metara od ceste do najniže točke.
Investitor tročlana obitelj srednjih godina. Želimo izuzetno zanimljivu i atraktivnu kuću visoke vanjske i unutarnje estetike, veličine 180 - 300 m2.
U dnu parcele formirati terasu sa bazenom od cca 30 m2. Položaj parcele je jugoistok - sjeverozapad u zelenilu.
Nismo zainteresirani za klasičnu obiteljsku kuću, nalik na stambenu zgradu, koje zadnje vrijeme dominiraju, već nešto posebno, minimalistički, nikako predizajnirano, u skladu sa zelenom okućnicom koju bi trebalo pretvoriti u ugodan mini botanički vrt.