Projekti i dokumentacija

Idejni projekt

Budak


Gradnja obiteljske prizemne kuće cca 150 - 200 m2 na ravnom terenu. Sami početak, tek kupljeno zemljište. Trebam ponudu za izradu potrebne dokumentacije propisane novim zakonom. Trebam ponudu za izradu glavnog projekta sa svim potrebnim prilozima za ishođenje građevinske dozvole za adaptaciju postojećeg drvenog objekta tlocrtne površine 60 m2 - stara drvena kuća, sa prenamjenom potkrovlja u stambeni prostor a sve prema postojećem idejnom rješenju uz ishođenje građevinske dozvole. Molim ponudu za svu potrebnu dokumentaciju za ishođenje građevinske dozvole i ishođenje dozvole. Interesira me Glavni projekt nadogradnje krova na postojeći objekt vikendice (trenutno ravnog krova), tlocrtnih dimenzija zidova 10.7 x 6.6 m. Krov bi bio na dvije vode, visina nadozida bi bila 120 cm. Molio bih ponudu za projekt. Trebam troškovnik za izradu garaže dim 6 × 3.5 metara, 4 stupa i kosina. Trebam ishodovanje gradjevinske dozvole i troškove gradnje. Znači komplet troškovnik za kuću od 200 metara kvadratnih (ključ u ruke). Imamo namjeru raditi manji objekt cca 250 - 300 m2 koji bi u prizemlju bio poslovni ured cca 20 m2, mali wc, dvije garaže cca 30 m2 (open space bez zidova kako bi se mogao povečati skladišni prostor po potrebi) i ostatak jedna prostorija skladište cca 80 - 100 m2. Visina bi bila oko 350 cm. Na katu bi bio stan od cca 120 - 150 m2 modernog rasporeda (dnevni, kuhinja, 2 WC, 3 sobe, ostava, terasa cca 20 m2). Poslovni dio bi bio okrenut ka ulici s velikim rolo vratima visine 3 m i širine 3 m da može ući veliki kombi. Imao bi parking za 3 - 4 auta.
Stambeni dio bi bio odvojen od poslovnog i ne bi komunicirao s istim te bi imao ostatak okućnice za vrt i vrtni trijem s ljetnom kuhinjom, moguće i bazen ako stane. Parcela je 503 m2.
Prvi dio gradnje bi bio prizemlje staviti u roh-bau visoki za funkciju skladista. Drugio dio kat i završetak gradnje. Trebam arhitekta. Posjedujem staru kamenu kuću koju bih želio obnoviti. Potreban mi je arhitekt za izradu idejnog rješenja i glavnog projekta. Kuća je na kat, tlocrtnih cca dimenzija 14 * 8 m i ima sve potrebne papire. Htio bih je obnoviti tako da sačuva osobine starine. Sagrađena je prije više od stotinu godina i nije baš u najboljem stanju. Potrebno je uraditi kompletne instalacije za struju i vodu i spojiti na postojeću septičku jamu, zamijeniti krov i stolariju, napraviti hidro i termo izolaciju... Kuća nema sanitarne čvorove i trenutni raspored prostorija ne odgovara zahtjevima modernog stanovanja. Potrebna mi je stručna pomoć kako bi se postojeći prostor iskoristio na najkvalitetniji mogući način. Imam određene ideje za preuređenje, međutim, pitanje je šta je od toga moguće uzimajući u obzir postojeće stanje. Eventualno iskustvo u sličnim projektima bi svakako bio plus, mada nije neophodno. Želio bih da se u tih nekoliko dana sastanem sa zainteresiranim arhitektima na terenu i da zajedno prodiskutiramo mogućnosti za adaptaciju.