Idejni projekt
Kotari
Trebam arhitekta. Posjedujem staru kamenu kuću koju bih želio obnoviti. Potreban mi je arhitekt za izradu idejnog rješenja i glavnog projekta.
Kuća je na kat, tlocrtnih dimenzija 14,80 * 9,60 m i ima sve potrebne papire. Htio bih je obnoviti tako da sačuva osobine starine. Sagrađena je prije gotovo stotinu godina i nije baš u najboljem stanju. Potrebno je uraditi kompletne instalacije za struju i vodu. Kuća nema kupatila i trenutni raspored prostorija ne odgovara zahtjevima modernog stanovanja. Potrebna mi je stručna pomoć kako bi se postojeći prostor iskoristio na najkvalitetniji mogući način. Imam određene ideje za preuređenje, međutim, pitanje je šta je od toga moguće uzimajući u obzir statiku kuće.
Eventualno iskustvo u sličnim projektima bi svakako bio plus, mada nije neophodno.
Ja trenutno živim i radim u Švedskoj ali planiram doci na kratko krajem svibnja, preciznije od 21 - 25 svibnja. Želio bih da se u tih nekoliko dana sastanem sa zainteresiranim arhitektima na terenu i da zajedno prodiskutiramo mogućnosti za adaptaciju. Idejni projekt i ishodovanje građevinske dozvole. Na građevinskom zemljištu od 1157 m2 trebam idejni projekt i ishodovanje građevinske dozvole. Trebam ponudu za izradu idejnog projeka. Trebam ponudu za ishodovanje građevinske dozvole za prizemnicu od 100 kvadrata + 40 garaže. Trebam ponudu za projektiranje hidroizolacije i izgradnju temelja podruma do prve deke sa stepeništem. Podrum bi bio iznad zemlje cca 80 cm kako bi se mogli vanjski zidovi obložiti kamenom te ostaviti okna za prozore radi provjetravanja. Na betonsku deku gradila bi se drvena kuća sa prizemljem i povišenim potkrovljem.
Volio bi kuću graditi duboko unutar zemljišta što dalje od ceste. Molim informativnu ponudu sa svim operacijama koje uključuju građevinsku i uporabnu dozvolu, te rješenja za spajanje na priključke i iskop septičke jame dostupno uz cestu radi pražnjenja.
Idejne tlocrte građevine dostavljam u prilogu nakon javljanja. Teren se blago penje od ceste prema unutrašnjosti. Posjedujem parcelu od 700 m2. Želio bih krenuti u pripremu papira za ishodovanje dozvole za gradnju. Moj cilj je 4 - 6 apartmana, ili 4 veća ili 6 manjih, cilj je da idem na neku maksimalnu iskoristivost. Mene interesiraju uvjeti te trebam ponudu. Htio bih da to usporedim s drugima. Trebam sve komplet, idejni projekt, glavni projekt, nadgledanje radova sve do uporabne dozvole. Želimo druge godine početi raditi tavanski stan. Prostor ima nekih 98 m2. Krov je napravljen i PVC stolarija je postavljena. Iznutra treba napraviti sve pregradne zidove, instalacije itd. no nas zanima samo nekoliko načina rasporeda prostorija iznutra. Ne želimo previše zatvoren prostor (šturo na sredini hodnik i sa svake strane sobe) nego da bude dobro iskorišten prostor i također nam je važno da bude estetski lijepo.
Prostorije bi bile: kupaona, malo veća spavaća soba, dvije manje sobe te kuhinja, blagavaona i dnevni boravak otvoreno. Koliko bi otprilike to koštalo i kakav je način, dođete kod nas, napravite nacrt, koliko dugo se čeka, kako se plaća?