
Idejni projekt
Seget Donji
Imam stari štagalj i jedan objekt, trebam ponudu za izradu dokumentacije da se napravi zamjenski objekt. Eventualno bih dodao bazen sa kupolama da se može otvoriti i zatvoriti i peku roštilj. Trebao bih arhitekta za izradu projekta za nadogradnju i obnovu kuće: Nadograditi kat, napraviti / otvoriti nekoliko novih prozora, napravili / otvoriti nekoliko novih vrata. Promjeniti stolariju vanjsku i unutarnju. Postaviti vanjsku toplinsku izolaciju na kuću. Prije svega bih trebao arhitektu da se vidi što se sve može napraviti i na koji naćin. Mi smo mlada tročlana obitelj. Stanujemo u manjoj zgradi od 4 stana, u potkrovnom stanu iznad kojeg je tavan (u isključivo našem vlasništvu). Zgrada ove jeseni kreće s promjenom krova i obnovom fasade, pa smo se mi odlučili na adaptaciju tavana i kompletnog stana.
Tavan ima bruto 40 m2 i neto oko 8 m2, sljeme je na 210 cm. Prilikom promjene krova želimo staviti jedan ili dva krovna prozora. Ubuduće bi ovaj prostor trebao služiti kao kombinacija spremišta i radne sobe. Trenutačno je nefunkcionalan, te ga je potrebno u potpunosti adaptirati.
Stan, riječ je o stanu s dvije spavaće sobe, dnevnim boravkom, kupaonicom, zasebnim wc-om i zasebnom kuhinjom, te većim balkonom. Unutarnji dio stana je neto 58 m2, a balkon je bruto 8 m2. Na sjeveru su spavaće sobe s krovnim prozorima, na istoku kupaonica, te na jugu kuhinja, wc i dnevna soba - ovdje je u biti velika krovna kućica pa su svi prozori "normalni".
Tijekom postavljanja novog krova bit će napravljena krovna kućica na mjestu manje spavaće sobe (ujedno i 1/3 pročelja kako je dopušteno prema GUP-u).
Većinu vanjske stolarije smo zamijenili 2017. godine te napravili u dnevnoj sobi jednu fiksnu i jednu kliznu staklenu stijenu. Sada bi promijenili instalacije, ogolili zidove, stavili nove podne obloge, itd.
Stan već sada ima po našem mišljenju jako dobar raspored, no ako je moguće nešto bolje iskorisiti, otvoreni smo za prijedloge. U biti i sami mislimo da su možda neki zidovi suvišni.
Spremni smo uložiti u kompletnu adaptaciju (od idejnog projekta pa do kupovine namještaja).
Tražimo arhitekta koji bi nam napravio projekt, te pomogao oko uređenja stana. Preferiramo prostor koji će biti topao i razigran. Volimo znanstvenu fantastiku, videoigre, društvene igre, lego kocke i ne bi htjeli klasičan “odrasli” stan.
Trebamo ponudu te dosadašnje reference (s primjerom adaptacije / uređenja). Trebam ishodovanje građevinske dozvole za montažnu kuću od 63 kvadrata. Trebam arhitekta za izradu projekta za nadogradnju objekta (visoko potkrovlje) na staroj kamenoj kući 80 m². Trebam ponudu za izradu projektne dokumentaciju za gradnju kuće sa 2 kata. Bazen, garažu, Prizemlje obiteljsko, kat 2 apartmana. Trebam ponudu za ishodovanje građevinske dozvole za prizemnicu od 100 kvadrata + 40 garaže.