Projekti i dokumentacija

Idejni projekt

Velika Goriica


Trebam ponudu za Izradu idejnog rješenja za manju primorsku katnicu s okućnicom. Trebam ponudu za projekt i nadzor za malu kupaonicu. Potrebna je potpuna adaptacija, rušenje stare kupaonice i izgradnja nove. Trebam arhitekta. Posjedujem staru kamenu kuću koju bih želio obnoviti. Potreban mi je arhitekt za izradu idejnog rješenja i glavnog projekta. Kuća je na kat, tlocrtnih cca dimenzija 14 * 8 m i ima sve potrebne papire. Htio bih je obnoviti tako da sačuva osobine starine. Sagrađena je prije više od stotinu godina i nije baš u najboljem stanju. Potrebno je uraditi kompletne instalacije za struju i vodu i spojiti na postojeću septičku jamu, zamijeniti krov i stolariju, napraviti hidro i termo izolaciju... Kuća nema sanitarne čvorove i trenutni raspored prostorija ne odgovara zahtjevima modernog stanovanja. Potrebna mi je stručna pomoć kako bi se postojeći prostor iskoristio na najkvalitetniji mogući način. Imam određene ideje za preuređenje, međutim, pitanje je šta je od toga moguće uzimajući u obzir postojeće stanje. Eventualno iskustvo u sličnim projektima bi svakako bio plus, mada nije neophodno. Želio bih da se u tih nekoliko dana sastanem sa zainteresiranim arhitektima na terenu i da zajedno prodiskutiramo mogućnosti za adaptaciju. Načelno radilo bi se o rušenju dvorišnog objekta, te skidanju krova vanjskog objekta i povezivanjem, možda ravni krov, objedinjenog objekta. Krajnja namjera je izgradnja 4 mala stana cca 30 m2, uz zadržavnje, postojećeg vanjskog poslovnog prostora. Zainteresiran sam za izradu dokumentacije potrebne za građevinsku dozvolu, te izvođenje građevinskih radova. Trebamo projekt za obiteljsku kuću. Tražimo ambiciozni mladi arhitektonski studio kojem bi ovaj projekt bio referenca za budućnost.
Gradnja na brdu, parcela 23 širine, duga 50 m s terenom u padu, visinska razlika 8 metara od ceste do najniže točke. Investitor tročlana obitelj srednjih godina. Želimo izuzetno zanimljivu i atraktivnu kuću visoke vanjske i unutarnje estetike, veličine 180 - 300 m2.
U dnu parcele formirati terasu sa bazenom od cca 30 m2. Položaj parcele je jugoistok - sjeverozapad u zelenilu.
Nismo zainteresirani za klasičnu obiteljsku kuću, nalik na stambenu zgradu, koje zadnje vrijeme dominiraju, već nešto posebno, minimalistički, nikako predizajnirano, u skladu sa zelenom okućnicom koju bi trebalo pretvoriti u ugodan mini botanički vrt. Trebala bi ponudu za kućicu do 35 kvadrata. Samo je gradevinsko zemljište, znači treba mi i dokumentacija za ishodovati dozvolu te ako radite i temelje? Okvirni cijena ključ h ruke? Trebam arhitekta za izradu projekta za nadogradnju objekta (visoko potkrovlje) na staroj kamenoj kući 80 m².