
Ishodovanje građevinske dozvole
Blato na Cetini
Trebam ponudu za idejni projekt prema prostornom planu i ishođenje lokacijske dozvole (postoji neusklađenost prostornih planova pa je sporno što se može graditi, voljni smo i platiti istraživanje i pregovaranje sa uredom za graditeljstvo prije izrade samih projekata).
Uvjet za dobivanje posla je da se temeljem izrađene dokumentacije ishode uvjeti i lokacijska dozvola, pa molimo da to uzmete u obzir pri određivanju cijene.
U slučaju da budemo zadovoljni sa suradnjom, moguće je naknadno dogovoriti i suradnju na projektiranju za ishođenje građevinske dozvole na prethodnim i drugim lokacijama. Trebam ishodovanje građevinske dozvole. Postoji idejni projekt i ucrtana ruina na čestici koja se kupuje. Imam staru drvenu kuću, koju bi trebalo srušiti, dimenzija 9 x 5, (ispod nje je kameni podrum) te na njoj napraviti garažu istih dimenzija. Postoji nacrt od legalizacije. Znači, trebam ishoditi sve dozvole, nacrte, za to. Unutra neće biti nikakvih instalacija struje ni vode. U obiteljskoj kući, izgrađenoj prije 2007.godine, u suterenu je cijeli prostor pretvoren u stambeni. Ukupna neto površina tlocrtna je oko 120 m2 s terasama.
Prema glavnom projektu (1997. godine izdan) bio je suteren odvojen na skladišni prostor (cca 45 m2), konoba (cca 28 m2), kotlovnica (cca 4 m2) i garaža (cca 15 m2). Ovaj dio ima vlastito brojilo za struju i vodu.
Na prvom katu je stambeni prostor koji je izgrađen prema glavnom projektu, sve u skladu s istime. Također ima zasebno svoj priključak za vodu i struju.
Obzirom da za prvi kat sad krećemo u postupak kategorizacije apartmana, potrebna nam je uporabna dozvola.
Istu ne možemo dobiti dok se ne napravi nova građevinska dozvola za suteren jer je prenamijenjen u stambeni prostor, nelegalno je napravljeno, ali sve u skladu s gabaritima postojećima u glavnom projektu, jedan jedini zid je nadozidan, i to onaj koji je zatvorio garažu.
Kako doći do pravomoćne građevinske dozvole, obzirom na preinake na kompletnom suterenu, što nam je sve potrebno od dokumentacije, može li to netko sve napraviti za nas, kako bi mogli predati zahtjev za privremenu uporabnu dozvolu i dobiti kategorizaciju. Trebam ishodovanje građevinske dozvole za već izgrađeni objekt na parceli od 700 m2. Udaljenost od susjednih parcela je 3 m i 4 m. Objekat je oko 80 m2. Nema podruma i radi se o jednoetažnom objektu. Trebam ponudu za ishodovanje građevinske dozvole za vikendicu 24 m2. Trebam ishodovanje građevinske dozvole za drvenu kuću od 75 m2.