
Iskop i izrada temelja
Metković
Trebam ponudu za gradnju Ytong kuće od 40 cm debljine zida. Gradili bi kuću od 70 m2, prizemnicu sa konobom od 30 m2. Znači treba nam cijena niskog roh bau, visoki roh bau i ključ u ruke. Trebam majstora za postavljanje tlakavaca (cca 80 m2), betoniranje šahta za odvod vode i pripremu betonske podloge za drvenu kućicu. Trebam uslugu betoniranja parkinga na dvorištu, bet. ploča 6,5 x 6 metara, debljine 10 cm. Do sada je izvršen iskop i odvoz humusnog sloja. Nasipan je sloj drenažnog šljunka, granulacije 16 - 32 mm. Potrebno je sabijanje tog sloja drenaže te betonaža, izlijevanje betonske ploče sa ugradnjom armature i izradom šalunga. Znam da izvođači imaju i druge obaveze, ali htio bi da se taj posao odradi u nekakvom prihvatljivom i razumnom roku. Trebam ponudu za građevinske radove betoniranja postojećeg ulaza u stambenu zgradu dim. 3.60 m x 1.40 m i visine 18 cm, visina bi se poravnavala sa prvom stepenicom od ulaza u zgradu sa pločama 30 x 30 cm, plaćanje preko pričuve GSKG. Tražimo Izvođača radova za montažu i spajanje poliesterskog bazena dimenzija 8 x 4 x 1,5 (skimmer, mlaznica, jaka pumpa 11 metara kubna u sat vremena, veliki pješćani filter sa pjeskom.
Također za građevinske radove betoniranje deke i zidanje zida od betonskih blokova oko bazena. Radovi su planirani za veljaču / ožujak. 1. Potrebno je poduprijeti deku dnevnog boravka sa čličnom gredom. Prostorija je cca 6 x 6. Problem je jer se osjeti podrhtavanje deke kada se malo jače poskoći po gornjem katu, zbog velike površine deka je legla cca 4- 5 cm. Molim ponudu.
2. Fasada 360 m2. Molim ponudu za po m2 posebno za ruke, posebno za materijal.
3. Krovište. Zamjena postojećeg crijepa (cca 170 m2) i izrada lođe na 1/3 kuće veličina lođe cca 4 metra i skračivanje vanjskog krovišta za 40 cm.
Također postoji potreba za dodatnim radovima (izolacija, parking, garaža i sl.) što ide u kasnijoj fazi. Kada bi mogli početi raditi ukoliko se dogovorimo? Trebam ponudu za građevinske radove izrade AB terase dim 3,5 x 12,2 metara (kopanje temelja 0,3 x 0,3 m) te trotoara dim 1,2 x 6,25 m sa niveliranjem terena i nasipavanjam terena tucanikom kako slijedi:
- šalovanje i betoniranje temelja i temeljne ploče terase dim 3,5 x 12,2 m i trotoara dim 1,2 x 6,25 m, postavljanje armature za temelje i potrebna armaturna mreža, betonom C20/25 sa potrebnim vibriranjem
- obzirom na dva nivoa terena (niži teren za terasu dim 3,5 x 9 m potrebno je povezat sa višim terenom prema trotoaru sa malim stepenicama (2 - 3 gazišta), širine stepenica 1,2 m.