Iskop i postava opločnika i rubnjaka
Krilo Jesenice
Trebam ponudu za građevinske radove iskopa mini bagerom te postavljanje kanalizacije od septičke do glavnog priključka cca 70 m. Trebam ponudu za građevinske radove asfaltiranja ili betoniranja dvorišta cca 1000 kvadrata. Trebao bih ponudu i za jedno i za drugo. Trebam ponudu za rohbau / visoki rohbau izgradnju obiteljske kuće od 128 m2 bruto. U prilogu je glavni projekt i troškovnici. U troškovniku građevinsko-obrtničkih radova su i troškovnici A, B, C (nadstrešnica, portal i okoliš) koji nisu dio glavnog projekta a isto bih da se izvedu. Također bih da se izvede i panel ograda. Troškovnike bi trebalo revidirati. A da se sve odradi po standardima i kvaliteti. Imam ograničena sredstva i morala bi uzeti još i kredit. Na zemlji je osigurana struja i priključak za vodu sa šahtom. Trebam ponudu za građevinske radove zidanja parapeta dužine 9 m, visine 0,8 m. U prilogu je specifikacija. Trebam ponudu za građevinske radove iskopa. Donji dio brijega, iskop zemlje i odvoz iste (2 metra širine i 6 do 8 metara dužine). Izrada škarpe, zida sve zajedno visokog cca 2,5 metra i duljine od 6 do 8 metara) te navoz sitnog šljunka. Zanima me okvirna cijena radova. Molim ponudu za građevinske grube radove: Ponuda 1 iskopi, temelji, polaganje vodo i kanalizacijskih cijevi, drenaža, septička jama, dio gromobranskih i elektro radova, AB ploča sa svim potrebnim hidro i termo izolacijama.
Ponuda 2. zidanje blok opekom nosivih i pregradnih zidova, serklaže i vijenac te kompletni dvostrešni, jednostrešni i ravni krov sa svim potrebnim hidro i termo izolacijama i olucima. Ponudu možete načiniti na osnovu Glavnog projekta i troškovnika koje ću proslijediti kada dobijem e-mail adresu. Zgrada Doma zdravlja, treba urediti stazu koja vodi od parkirališta prema zgradi. Širina staze je 250 cm, ima tri podesta i dva kraka stepenica po 12 komada. Stepenice su visoke 15 cm, širine gazišta 34 cm, što je O.K: Čela stepenica su od betonskih rubnjaka malo zaobljeno i sve su O.K. (jedna je malo skrhan, što je popravljano). Na podeste i gazišta stavljen je grubi asfalt (možda zrno 11 mm) tako da je površina niža za cca 2 - 3 cm od rubnjaka, pa sam zaključio da oduvijek fali fini završni sloj. Predlažem da bi se to sada završilo „tankozrnim“ asfaltom po mogućnosti zrno 4 mm, u prosječnoj debljini 2.50 do 3,00 cm, na prethodno očišćenu podlogu ispranu minivošem i uklanjanjem mjestimičnog korova.
Procjenjujem da površina nije veća od 45 - 50 m2. Javite se ako ste zainteresirani za izvođenje, a ja bi onda napisao troškovnik, investitor tražio obvezujuću ponudu i izdao narudžbenicu. Investitor to želi napraviti još ove jeseni, pa bi trebalo što prije dogovoriti radi toga da se može izvesti još za toplog vremena.