Izgradnja obiteljske kuće od temelja do krova
Kravarsko
Vrtna kućica 5 m x 3 m (AB ploča) + 5 m x 4 m "terase"
Sve zajedno pod šator krov (četri nagnute strane)
AB ploča je već napravljena, potrebni betonski nosači stupova za terasu.
Krov terase od ispod završen sa lamperijom ili OSB pločama (izolacija 5cm). Zatvoreni dio:
može zidano (porobeton cca 15 cm, izvana tanke poluoblice za ukras) ili drvo (jača poluoblica izvana sa izolacijom 8 - 10 cm OSB iznutra), visina zida cca 2,5 m
bez ravnog plafona (krov završiti s izolacijom 8 - 10 cm i lamperijom ili OSB pločama).
2 prozora + vrata malo šira ulazna 1 m, pokrov crijep ili lim u imitaciji crijepa. Napomena - stolarija PVC u boji drveta / pluoblica koje će biti izvana. Molim ponudu za čišćenje žljebova na obiteljskoj kuči katnici. Trebam majstora za izradu sjenice u vrtu u obiteljskoj kući. Sjenica je veličine 25 m2 i već je napravljen temelj. U sjenici treba biti kamin / krušna peć / sudoper. Voda i struja već je dovedena. Trebam izradu nadstrešnice za terasu oko 5 x 3 m, u jednom dijelu naslanjala bi se na balkon a u drugom napraviti stupove. Sanacija 2 dimnjaka (uklonili su ga vatrogasci nakon potresa) i dijela krovista na manjoj stambenoj zgradi. Financirano bi bilo iz fonda pričuve, upravitelj zgrade je GSKG. Trebam ponudu za krovni prozor 78 x 118. Trebam ponudu za adaptacije na pregradnom zidu između 2 stana. Adaptacije koje su mi potrebne su sljedeće:
1. U zidu između stanova, širine cca 30 cm od dvostruke pune cigle, postoji otvor dužine cca 3,8 m i visine cca 2,7 m, koji je ispunjen dvostrukom Knauf Diamant pločom, kamenom vunom, protuprovalnim limom, pa ponovno kamenom vunom i dvostrukom Knauf Diamant pločom s druge strane. Taj otvor bi trebalo u potpunosti otvoriti, tj. sve navedeno maknuti. Iznad otvora je betonska greda.
2. Na dnu tog otvora (podu) nalazi se OSB ploča, a ispod nje armirano-betonska glazura debljine cca 6 cm, te se one protežu kroz oba stana. Taj dio OSB-a i glazure bi trebalo maknuti, tj. izrezati u duljini i širini otvora, tj cca 3,7 m x 30 cm, maknuti slojeve izolacije ispod glazure (XPS, EPS), prerezati plastične cijevi i bužire koji nikad nisu stavljeni u funkciju, sve dok se ne dođe do nosive betonske grede. Nakon toga bi trebalo cijeli otvor zazidati punom dvostrukom ciglom u dva smjera, kako je i zgrada originalno građena (radi se o zgradi iz 1927. godine).
3. Ono što je vrlo važno je da su oba stana namještena i tik do otvora se nalazi parket, pa bi stoga radovi trebali biti suhi, a za vrijeme radova dio namještaja bi trebalo razmontirati i maknuti, a dio zaštiti. Ukoliko je nezgodno, razmontiravanje i zaštitu namještaja bih vjerojatno mogao i sam napraviti, iako bi mi bilo lakše da to rade stručni ljudi.
U privitku su fotografije spomenutog otvora za vrijeme incijalne adaptacije stanova, crvenim je označeno o kojem se zidu i otvoru radi, te se otprilike vidi veličina originalne cigle i način zidanja. Novu ciglu bi trebalo koliko je emoguće urezati u staru da ostan cik-cak način spajanja radi čvrstoće zida.
Trenutno stanje je moguće vidjeti u bilo koje doba, uglavnom uvijek netko može biti doma. U privitku je i fotografija trenutnog stanja u stanu s namještajem, udubina gdje je otvor je označena crvenim i proteže se do poda, a lijevo završava negdje iza ugradbenog ormara. Drugi stan je uglavnom prazan, ali postoji parket.
Ljubazno bih molio povratnu informaciju na e-mail ili na broj telefona.