Gradnja, grubi radovi

Izrada fasade na višestambenoj zgradi

Vinjani Gornji


Trebam ponudu za sanaciju fasade zbog propuštanja vode, cca 50 m2. Preko postojećeg fasadnog sustava treba navući dvije ruke ljepila, utopiti mrežicu i završni sloj u silicon Baumitu u sivoj boji. Trebam ponudu za građevinske radove.
Glavni objekt je adaptiran te je ostao ovaj manji za adaptaciju koji bi se pretvorio u stambeni prostor.
Radi se o objektu koji ima tlocrtnu površinu od 20 m2 gdje bi se sa zadnje strane dodala kupona od cca 6,50 m2 i malo spremište, pov 3,00 m3 = 10 m2. Na kupaoni bi došao kosi krov sa izolacijom. Ispred objekta se betonira 8 m2 i na tome se radi nadstrešnica.
Na katu je spavaći prostor pod kosim krovom. Svi novi krovovi su limeni crvene boje – slijedi dogovor.
Priključci za: hladnu vodu, toplu vodu i centarlno grijanje su predviđeni već u glavnom objektu. A malo niže na istočnoj strani 5 m je udaljena septička jama.
Struja, voda: odvod i dovod te centralno grijanje – radijatori su za taj objekt (5 radijatora)
Uz taj objekt se pridviđa i izrada te montaža kosog kroviča na južnoj strani glavnog objekta da se osobe zaštite od padalina.
Na katu objekta dolaze na međukatnoj konstrukciji tavaloni od 5 cm i OSB ploče od 22 a na njih laminat.
Zidovi kupaone i zidovi doljnjeg dijela se žbukaju a ostalo je knauf.
U doljnjem dijelu ide keramika.
Fasada je termo stiropol od 8 cm a za boju slijedi dogovor, boja koja se može prati – odbija vodu (takvu imamo na glavnom objektu).
U prilogu je troškovnik. Trebam procjenu za vanjsko farbanje dvokatnice. Na kući je ostarijeli sep i trebalo bi ga možda isprati ili očistiti i onda bijelo pofarbati. Trebam ponudu za izradu vanjske fasade i hidroizolaciju. Trebam popravak oštečene fasade 10 x 10 cm. Na fasadi je stiropor debljine 8 cm. Popravak fasade i bojanje zida dužine 7 m i visine 5,5 m. Trebam ponudu za izradu fasade obiteljske kuće. Trebam ponudu za izradu fasade 5 cm stiropor, 650 m2.