Bravarski i limarski radovi

Izrada inox dimnjaka

Bakar


Trebam izradu inox dimnjaka, na postojeci dimnjak trebam još dodati 2 metra cjevi pošto ne može proći dimnjak na atestu plinske peći. Izrada i ugradnja inox dimnjaka u potkrovlju kuće, visine 4,5 m, trebam ponudu. Iznad ravne terase u visini 120 cm izveden je dimovodni i ventilacijski kanal u betonskom bloku od laganog betona. Tlocrtne dimenzije betonskog bloka su 59 x 37 cm. Dimovodna cijev je od šamota fi 20 cm. Ventilacijski cijev je od aluminija fi 10 cm.
Dimovodnu cijev produžio bih za 250 cm s troslojnim inox dimnjakom fi 20 cm. Ventilacijsku cijev produžio bih isto za 250 cm aluminijskom ili inox jednoslojnom cijevi fi 10 cm.
Molim info ima li uticaja dimovodni kanal na ventilacijski ili obrnuto s obzirom da sam predvidio da su iste visine i da su jedna uz drugu. Također produžio bih betonski blok za 200 cm laganom čeličnom podkonstrukcijom i limenim opšavom od plastificiranog lima.
Dimovodna i ventilacijska cijev bile bi više od limenog opšava za 50 cm. Na vrhu limenog nastavka potrebno je izvesti inox opšav za prolaz cijevi. Na vrhu cijevi potrebno je izvesti inox kape. Ponuditi izradu i montažu. Izrada dimnjaka od inoxa sa kapom za kišu. Dužina dimnjaka je cca 7 - 8 m. Trebam izradu inox dimnjaka dužine 5 m sa vratima za čišćenje i priključkom. Trebamo sanaciju dimnjaka na kući jer je popucao od potresa te se stvara kondenzacija. Dimnjačar kaže da trebamo ili sagraditi novi dimnjak u susjednoj prostoriji ili provući inox dimnjak debljine 1 mm kroz postojeći dimnjak. Potrebo je doći vidjet dimnjak radi dogovora te nakon toga odraditi jedan od napisanih poslova ovisno o postignutom dogovoru. Trebam ponudu za inox dimnjak za peć na drva ili peć na pelete.