Izrada inox dimnjaka
Košute
Trebam inox dimnjak, vanjski dimnjak od oko 4 m ili ako je moguće staviti inox cijev u stari dimnjak. Trebam inox dimnjak, nadogradnja postojećeg fi 140 ili prijelaz na fi 130 sa završnom kapom, visine 200 cm. Trebam inox dimnjak dužine 5 m za ugradnju od tavanske deke kroz krov. Dimnjak treba imati otvor sa vratašcima za pristup oko čišćenja i termički izoliran. Na privatnoj kući visine prizemlje, kat i visoko potkrovlje sa krovom kroz sredinu kuće je loše postavljen zidani dimnjak tj. cijev original žuta opeka širine 12,13 mm zabetonirana a ne građevinske kocke, naravno da upotrebom propušta crna tekućina, pa je nužno umetnuti inox cijevi na cijelu visinu. Trebam montažu ložišta za kamin (s rezervarom za vodu za spajanje na postojeći sistem) i oblaganje istog, postojeći novi inox dimnjak cijev 200 mm. Potrebno dovršiti do 20.12. Iznad ravne terase u visini 120 cm izveden je dimovodni i ventilacijski kanal u betonskom bloku od laganog betona. Tlocrtne dimenzije betonskog bloka su 59 x 37 cm. Dimovodna cijev je od šamota fi 20 cm. Ventilacijski cijev je od aluminija fi 10 cm.
Dimovodnu cijev produžio bih za 250 cm s troslojnim inox dimnjakom fi 20 cm. Ventilacijsku cijev produžio bih isto za 250 cm aluminijskom ili inox jednoslojnom cijevi fi 10 cm.
Molim info ima li uticaja dimovodni kanal na ventilacijski ili obrnuto s obzirom da sam predvidio da su iste visine i da su jedna uz drugu. Također produžio bih betonski blok za 200 cm laganom čeličnom podkonstrukcijom i limenim opšavom od plastificiranog lima.
Dimovodna i ventilacijska cijev bile bi više od limenog opšava za 50 cm. Na vrhu limenog nastavka potrebno je izvesti inox opšav za prolaz cijevi. Na vrhu cijevi potrebno je izvesti inox kape. Ponuditi izradu i montažu. Ugradnja vanjskog inox dimnjaka visine 8 metara fi 160 mm sa kapom pogodnog za dvije peći na drva ili pelet.