
Izrada inox dimnjaka
Sveti Đurđ
Trebam umetanje inox dimnjaka u postojeći zidani dimnjak oko 8 m. Dimnjak se koristi za peć na drva. Trebam ponudu majstora za pomicanje otvora vrata na tankom zidu (debljina zida cca 8 cm) metar u stranu i zatvaranje rupe gdje su bila vrata. Također treba pomaknuti stup inox ograde od stubišta u stranu i skratiti ogradu (četiri vijka drže stup, izbušiti nove četiri rupe u podu za stup, šest šipki treba skratiti i to sve opet sastaviti).
Bušenje rupe u limenom krovu za inox dimnjak, složiti dimnjak, staviti vjetarlajsnu i zaštiti krov da ne procuri voda uz dimnjak. Trebat će izbušiti i jednu rupu za inox dimnjak na stropu između prvog kata i tavana. U potresu smo skinuli cca 2 m dimnjaka zidanog od cigle kako se ne bi urušio na krov. Htjeli bi umjesto ponovnog zidanja staviti inox dimnjak. Molimo ponudu izvođača. Sanacija dimnjaka, na način da se u postojeći dimovod promjera f14 ukoliko postoji mogućnost umetnu inox cijevi, jer i pored redovitoga čišćenja u dimnjaku se jako brzo stvar smola (katarn) i ako su drva suha. Trebam ponudu za inox ili ALU balkonsku ogradu. Trebam izradu inox dimnjaka visine 5 m, debljina unutra 20 cm, izolacija 5 cm, vanjska debljina 30 cm, s kapom za zaštitu od vjetra s vratima za čiščenje i dva nosača, jedan na zid a drugi na krov kuće.
Molim za cijenu bez montaže i s montažom dimnjaka. Trebao bih izolirani dimnjak za kruta goriva u drvenoj kućici (brodski pod + izolacija 10 cm + oblica 2 cm). Sljeme je na nekakvih 5 metara a krov udaljen od kućice cca 60 cm.