
Izrada krova
Sutlanska Poljana
Probila je voda na stropu kod ulaza u kuću, pala je dijelom žbuka. Iznad je tavan, a nad ulazom je ravni beton, možda je problem u limariji na spoju. Trebam majstora za pregled i sanaciju curenja, te krečenje cijelog stropa. Trebam ponudu za sanaciju ravnog krova, 10 m2 popravak oluka. Trebam ponudu za krovopokrivačke radove, zamjena kupa i izolacije na cca 160 m2 krova. Krov je armiranobetonski i star je cca 25 godina. Zamjenio bi kupe i izolaciju ga jer bi nakon toga postavio solarnu elektranu a mislim da me neće kvalitetno poslužiti narednih 25 - 30 godina. Trebam ponudu za krovopokrivačke, limarske i tesarske radove. Okvirna količina / površina: 810 cm, nagib 38°; površina krova ~60 m2. Potrebna je zamjena dotrajalog klasičnog krova trenutno pokrivenog glinenim crijepom. Trebalo bi ga zamijeniti limom u imitaciji crijepa. S obzirom na trenutno stanje krovišta, potrebna je zamjena krovne konstrukcije i limarije (žljebovi, veterlajsne, oblačenje dimnjaka u lim). U produžetku jedne strane krova treba izvesti nadstrešnicu uz kuću.
Krovna konstrukcija je izvedena u sustavu drvene stolice nagiba 38° (dvostrešno). Prilažem i tlocrt krovnih ploha te nekoliko fotografija za jasnije razumijevanje projekta.
Osim zamjene krova, potrebno je:
- produživanje nadstrešnice uz kuću
- letvanje poda tavanskog prostora Trebam ponudu aluminijskog lima, crvena boja za opšav oko krova cca 50 m2. Ukoliko može ići i krov u isto, bilo bi 120 m2 + 50 m2. Trebali bi skidanje kompletnog starog krova i postavljanje kompletnog novog krovišta, stavljali bi limene ploče. Napominjem da se radi o kleti, veličina krova je cca 45 m2. Radili bi i nadstrešnicu veličine 5 m x 4 m kompletnu. Također je potrebno demontirati postojeću. Trebali bi također skidanje drvenih obloga sa zidova i stropa sobe na katu kleti i oblaganje istoga sa knaufom. Da li radite s materijalom naručitelja, da li je moguće da nam date popis materijala ili kako već radite, pa da mi kupimo materijal ukoliko se dogovorimo za posao? Tako bi nam bilo puno lakše, jer onda materijal mozemo platiti na rate,a drugo u gotovini. Trebam ponudu za izradu odnosno natkrivanje terase sa Gerard pokrovom vel 6 x 4 m na postojeću konstrukciju drvenu.