
Izrada krovišta
Kabal
Trebam ponudu za krovnu limariju. Mijenjam crijep sa kuće, postavljam lim u obliku crijepa. Krovište i drvna građa u dobrom stanju, grede i rogovi dobri. Krov dimenzija 8,70 x 6,20 na dvije vode. Sav materijal je kupljen. Drvna građa, limeni pokrov u obliku crijepa, vjetar lajsne i žljebovi i cijevi po specifikaciji. Radove bih započela od 20.06. Molim da mi se jave izvođači radova sa ponudom. Trebam majstora za građevinske radove proširenja terase u vrtu te zatvaranje i pokrivanje polovice iste. Tokom zadnjih obilnih kiša u stanu mi je kraj balkonskih vrata procurila veća količina vode (slika stanja iznutra IMG_20241004_100345.jpg u prilogu).
Čini se da voda prolazi kroz nadstrešnicu koja se nalazi iznad balkona i zavlači negdje ispod stiropor fasade. Površina nadstrešnice je otprilike 7 kvadratnih metara i nadstrešnica je izolirana bitumenom (slika IMG_20240921_110124.jpg). Mislio sam da je razlog prodora vode staro brtvilo koje spaja lim sa zidom i nadstrešnicom (slika IMG_20240919_174208.jpg), ali sam ga zamijenio novim debelim slojem brtvila (IMG_20240921_173409.jpg i IMG_20240929_100238.jpg) koje sam nanio na impregniranu podlogu (impregnirao sam na kraju cijelu nadstrešnicu i dio zida na koji se kutni lim spaja sredstvom Ceresit CN94).
Nakon tih popravaka sam nalio kantu vode na nadstrešnicu i to nije procurilo (IMG_20240930_172321.jpg), ali tokom zadnje jake kiše, nakon 2 dana je opet procurilo. Kao što se vidi na slici, nadstrešnica nema dobar nagib (voda stoji između zida zgrade i sredine nadstrešnice), a i žlijeb nema dobar nagib te se voda zadržava u njemu.
Trebao bih ponude za sanaciju nadstrešnice. Možda bi najdugoročnije rješenje bilo na nadstrešnicu postaviti blagi limeni krov koji bi vodu dovodio direktno u žlijeb. Trebam ponudu za dovršenje novog bazena s ugrađenom bazenskom tehnikom. Potrebno je postaviti izolaciju i pločice. Trebamo ponudu za građevisnke radove sanacije 2 dimnjaka izgrađena od cigle do razine tavana te izgradnja novih dimnjaka koji lakše podnose opasnosti od potresa (inox ili Schiedel). Visina dimnjaka je 4 - 5 metara. Nije potreban odvoz cigle. Dimnjaci su srušeni do razine crijepa, skinuta je betonska kapa. Trebam ponudu krovopokrivača za kompletnu adaptaciju krova od oko 100 m2. Molim ponude krovopokrivača, postavljanje šindre preko postojeće, cca 60 kvadrata.