Izrada nadstrešnica
Zamlaka
Tokom zadnjih obilnih kiša u stanu mi je kraj balkonskih vrata procurila veća količina vode (slika stanja iznutra IMG_20241004_100345.jpg u prilogu).
Čini se da voda prolazi kroz nadstrešnicu koja se nalazi iznad balkona i zavlači negdje ispod stiropor fasade. Površina nadstrešnice je otprilike 7 kvadratnih metara i nadstrešnica je izolirana bitumenom (slika IMG_20240921_110124.jpg). Mislio sam da je razlog prodora vode staro brtvilo koje spaja lim sa zidom i nadstrešnicom (slika IMG_20240919_174208.jpg), ali sam ga zamijenio novim debelim slojem brtvila (IMG_20240921_173409.jpg i IMG_20240929_100238.jpg) koje sam nanio na impregniranu podlogu (impregnirao sam na kraju cijelu nadstrešnicu i dio zida na koji se kutni lim spaja sredstvom Ceresit CN94).
Nakon tih popravaka sam nalio kantu vode na nadstrešnicu i to nije procurilo (IMG_20240930_172321.jpg), ali tokom zadnje jake kiše, nakon 2 dana je opet procurilo. Kao što se vidi na slici, nadstrešnica nema dobar nagib (voda stoji između zida zgrade i sredine nadstrešnice), a i žlijeb nema dobar nagib te se voda zadržava u njemu.
Trebao bih ponude za sanaciju nadstrešnice. Možda bi najdugoročnije rješenje bilo na nadstrešnicu postaviti blagi limeni krov koji bi vodu dovodio direktno u žlijeb. Trebam ponudu za izradu nadstrešnica 3 x 2,5 m i 3 x 1,5 m. Trebam izvođača za promijenu lexan pokrova na terasi, cca 40 m2. Zanima me izrada krova s nagibom iznad terase, površina terasa je 35 kvadrata, pokrov bi bio lim. Postavljanje najeftinijeg lima za pokrov nadstrešnice od 25 kvadrata, bez oluka, konstrukcija je limena. Trebam popravke na novoizgrađenoj nadstrešnici koju je postavila jedna tvrtka. Glavni problem je curenje vode kada pada kiša. Krov je limeni, ispod je brodski pod. Trebalo bi pregledati i ustanoviti razlog curenja. Molim javite mi se ako je moguće popraviti ovaj loše izveden posao. Trebam majstora za obnovu nadstrešnice balkona s pločom. Što prije to bolje.