Instalaterski radovi

Izrada novih elektro instalacija

Luka Pokupska


Trebamo električara za završne radove, postavljanje utičnica, šaltera i rasvjete. Ispred zgrade imamo nadstrešnicu na kojoj je postavljeno 6 lampi i sve se pale na jedan prekidač. Radi samo jedna, nisu u pitanju žarulje kako smo mislili. Tražimo električara, trošak se plaća iz pričuve preko GSKG. Trebam ponudu za nabavku i kompletno ugrađivanje sustava za grijanje i hlađenje na električnu energiju. Navedeno bi trebala pogoniti toplinska pumpa zrak-voda, a sustav bi trebao obavljati sljedeće:
- grijati prostorije podnim grijanjem i ponegdje radijatorima
- hladiti navedne prostorije zidnim klima uređajima
- grijati toplu vodu za kućanstvo (ukoliko je isplativo i preporučeno, u ponudi može biti i sustav sa solarom za grijanje tople vode)
Dodatan uvjet je da sustav ima mogućnost spajanja na smart home sustave kako bi se mogla zasebno regulirati temperatura u svakoj od navedenih prostorija sa podnim grijanjem, odnosno hlađenja klimom u ljetnim danima.
Toplinska pumpa trebala bi imati što veću iskoristivost i podnositi što niže vanjske temperature, nije uvjet da se ide sa najjeftinijim sustavom.
Tlocrt i kvadrature prostorija su u privitku, a dodatno još dostavljam i podatke koji mogu pomoći kod proračuna:
- vanjski zidovi kuće su od termo-blok opeke, 25 cm
- izolacija je stiropor 15 cm
- visina po katu je ~2.40 m
- prozori su PVC još neodređenih specifikacija
- potkrovlje je izolirano (20 cm)
- podno grijanje će biti ispod parketa u prizemlju (boravak) te ostatak soba ima laminat. Kuhinja i wc / kupaonica pločice. Trebam električara, potrebna je zamjena stare kutije s osiguračima sa novom. Trebam majstora za popravak zvona na ulaznim vratima i montažu plafonjere. Trebam električara jer mi je nakon što smo upalili pećnicu nestalo struje u kupaonici i WC (nema svjetla i ne radi bojler) te na gornjem katu već duže ne radi kupaonski bojler Končar za grijanje vode tip EGV 50.2 T. Trebam ponudu električara za kompletne nove elektroinstalacije za 2 stana, radi se o 2 istovjetna stana po 65 m2.