Gradnja, grubi radovi

Izrada novog krova

Crnkovci


Trebam ponudu za popravak krova. Hoću kuću izgraditi do krova prije zime. Radi se o obiteljskoj kući (prizemlje + potkrovlje) površine 8 * 10 metara. Potrebno je sazidati potkrovlje mojim materijalom (cigle, protupotresni blokovi, 2 dimnjaka Schiedel, stupovi na balkonu). Treba izraditi krovište (krovopokrivački i limarski radovi) s vašim materijalom ili da ga ja samostalno naručim prema dogovoru.
Krov je na dvije vode, dimenzija 13 * 9,3 metara. Ima dva krovna prozora i dva dimnjaka. Radovi bi se izvodili najranije od sredine rujna. Nemam nadzornoga inženjera. Zbog lošeg vremena otkinula nam se lajsna na krovu te bi ju trebalo samo nazad postaviti, trebamo majstora. Trebam majstora za presložiti krov cca 200 m2 te izradu 20 m2 novog krova, zamijeniti po potrebi daske, letve, staviti novu hidroizolaciju i izolaciju protiv crvotočina drvenog djela, dobava i ugradnja 3 krovna prozora dim 68 cm x 140 cm, limarske radove i zidarske radove. Vrijeme izrade traženog je u dogovoru sa izvođačem radova. Trebam vanjske zidove podignuti pola metera, skinuti crijep i staviti novi limeni krov. Trebam izradu i montažu inox dimnjaka fi 160 mm. Isti bih nadogradio na postojeći Schiedel dimnjak koji mi se u potresu srušio u dijelu iznad krova u duljini cca 1.8 m. No, moguće je i drugačije rješenje, odnosno izrada komplet novog dimnjaka (možda čak i fi 200 i njegovo montiranje. Riječ je kotlu koji koristi lož ulje. S obzirom da je zima, a usljed potresa ostao sam bez grijanja, pomoću kojega imam i toplu vodu.
Molio bih dolazak na teren, snimanje stanja, iznalaženje najoptimalnijeg rješenja i konačni dogovor o realizaciji posla. Trebam prijedlog i ponudu za pokrivanje terase dimenzije 2 * 10 metara. Željezna konstrukcija već postoji kao i PVC pokrov koji treba zamjeniti, konstrukcija ostaje.