
Izrada novog krovišta
Križci
Trebam ponudu za renoviranje krovišta. Stari crijep i letve treba skinuti, staviti novu izolaciju, letve i crijep. Odzidati dimnjak (3,5 m). Trebam ponudu za građevinske radove gradnje kuće, nisko prizemnica od 150 m2 s ravnim krovom. Posjedujemo građevinsku dozvolu i svu dokumentaciju za gradnju. Ožbukavanje (učvršćenje) 3 - 4 reda cigli ciglenog dimnjaka, ca. 60 cm iznad krova. Trebam ponudu krovopokrivača. Već par godina curi mi krov kraj dimnjaka. Trebam uslugu rušenja i demontaže dimnjaka. 1. Nije dobro napravljena hidroizolacija na terasi i sada se vlaže unutarnji zidovi, nedavno je jedan "majstor" stavio nove cokle i nekakvu skupu traku i prefugirao pločice na terasi jer je rekao da je to dovoljno, fuge sada otpadaju, a zidovi se i dalje vlaže. Najvažnije mi je sada da znam šta uopće trebam napraviti jer nema smisla farbati unutarnje zidove ako će se i dalje vlažiti.
2. Instalacijom klime i rupom koja spaja uređaj s vanjskom jedinicom sada kiša ulazi kroz tu rupu, navedeni "majstor" je i to "sanirao", ali mi i dalje ulazi kiša na zid na tom mjestu.
3. Dio na krovu oko antene nije dobro zatvoren pa krov prokišnjava i voda se slijeva u stropnu lampu.
Molila bi da se javi majstor koji se razumije ovo (bar nešto od navedenog) i koji stvarno zna šta treba napraviti i ima volje se s tim baviti i da mogu dobiti nekakvu garanciju na izvršene radove. Trebam pnudu za adaptaciju krova:
1.Skidanje dotrajalih i oštećenih kupa kanalica sa sljemenacima
- sljemenjaci dužine 10.5 m; -kupa kanalica 87 kvadrata.
2. Skidanje starih krovnih letvica na cijeloj površini krova 87 kvadrata
3. Demontaža limenih opšava horizontalnih i vertikalnih oluka 34 m
5. Štemanje i rušenje betonskih korniža 17 m
6. Rušenje postojećeg dimnjaka 6 m
7. Utovar i odvoz otpadnog materijala od pokrova, dimnjaka i korniže
8. Montaža oplate, armature i betoniranje nove korniže 17 m
9. Dobava i postava OSB ploča debljine 15 mm, utor pero. OSB loče se postavljaju na drvenu konstrukciju. 87 kvadrata
10. Dobava i postava PE folije na podaskanu površinu 87 kvadrata
11. Dobava i postava letvi 5 × 8 cm. Letve se pričvršćuju čavlima. 87 kvadrata
12. Dobava i postava kamene vune debljine 10 cm koja se postavlja između rogova
13. Dobava i postava krovne vodonepropusne folije s preklopom min. 10 cm 87 kvadrata
14. Letvanje krovnih površina letvama dim. 3 × 5 cm koje se postavljaju po dužini murala radi izrade ventilacije krovišta 87 kvadrata
15. Letvanje krovnih poolvršina letvama i kontra letvama 2 × (3/5 cm) 887 kvadrata
16. Postava kupa kanalica 87 kvadrata
17. Postavljanje horizontalnih i vertikalnih limenih luka 30 m
18. Zidanje dimnjaka Schiedel s ugradbom elementa za oriključsk i elementima s vratašcima za čišćenje na dim vertiikalu promjera 16 cm. Visina dimnjaka 6 m.