Gradnja, grubi radovi

Izrada novog krovišta

Lopar


Trebam rušenje stare garaže, odvoz šute i iskop temelja sa gradnjom nove garaže 9 x 7 m pod krov na jednu vodu. Također treba ožbukati iznutra garažu i napraviti instalacijske radove iznutra s ugradnjom stolarije. Trebam majstora za izradu dinmnjaka za peć na drva. Trebam limara za krov radi sanacije zbog prokišnjavanja. Trebam ponudu za popravak krova od šindre. Krov od šindre za vrijeme kiša pocetkom hladnijih dana prokišnjava na 1 mjestu. Potrebno je sanirati to mjesto i pregledat ostatak krova. Trebam ponudu krovopokrivača za izradu krova. Krov je ukupne površine 198 m2.
1. Dobava i montaža Velux krovnog prozora za izlaz na krov (GVT) , dim 54 x 83 cm
2. Demontaža postojeće krovne konstrukcije i odvoz materijala na deponij
3. Izrada krovišta: drvena nosiva konstrukcija (stupovi, grede i rogovi dim. 14 x 10 cm), impregnacija sredstvom protiv truleži u 2 sloja (ekofungicid zeleni) , OSB ploče pero-utor debljine 12 mm, paropropusnavodonepropusna krovna folija Eurovent 160 gr / m2, letve, kontraletve, crijep Nexe Cezar + (crijep, sljemenjaci, rubni crijep lijevi i desni, snjegobrani samo na jednoj strani - sjevernoj).
U cijenu uključena dobava kompletnog materijala za rad i svi limarski radovi (oluci i opšavi oko dimnjaka) kao i postavljanje crijepa na dimnjake i obrada i popravak vanjskog dijela dimnjaka.
4. Dužina krova od vrha do oluka - gurle je 5,70 metara, oluk-gurla ostaje dosadašnja.
5. U prilogu dostavljamo fotografije trenutnog stanja radi izrade ponude Trebam ponudu za nadstrešnicu. Išao bih najvjerojatnije na drvenu iako nije isključeno i da idemo sa kovanom konstrukcijom. Krov može prekriven ciglom, crijepom ali iako ni to ne mora biti sigurno već stoji opcija i sa sendvič panelima. Dužina je 6 metara a širina cca 4 metra. Trebam ponudu za krovopokrivačke radove, potrebno je skinuti stari crijep, promijeniti građu, staviti serklaž, sa našim materijalnom.