Projekti i dokumentacija

Izrada projektne dokumentacije

Zrin


Trebam ponudu arhitekta za izrada glavnog projekta za prizemnicu. Trebam ponudu za ishodovanje akta za gradnju drvene kućice na postojećem legaliziranom objektu. Trebam provjeru statike kuće (3 stana po 75 m2) s tavanom i podrumom građene 1970.-tih u kojoj je prije desetak godina srednji stan preuređen te su djelomično dirani i noseći zidovi. Primijetila sam manje pukotine te molim stručno mišljenje.
Također bi trebala i izradu projekta krovišta za natkrivanje balkona / terase na prvom katu kuće. Trebamo projekt za obiteljsku kuću. Tražimo ambiciozni mladi arhitektonski studio kojem bi ovaj projekt bio referenca za budućnost.
Gradnja na brdu, parcela 23 širine, duga 50 m s terenom u padu, visinska razlika 8 metara od ceste do najniže točke. Investitor tročlana obitelj srednjih godina. Želimo izuzetno zanimljivu i atraktivnu kuću visoke vanjske i unutarnje estetike, veličine 180 - 300 m2.
U dnu parcele formirati terasu sa bazenom od cca 30 m2. Položaj parcele je jugoistok - sjeverozapad u zelenilu.
Nismo zainteresirani za klasičnu obiteljsku kuću, nalik na stambenu zgradu, koje zadnje vrijeme dominiraju, već nešto posebno, minimalistički, nikako predizajnirano, u skladu sa zelenom okućnicom koju bi trebalo pretvoriti u ugodan mini botanički vrt. Trebam izradu projektne dokumentacije za građenje kuće cca 100 m2 prizemnice. Objekt bi se gradio na parceli širine 12 m, dužina preko 100 m. Susjedi bi dali suglasnost da se objekt može graditi cca 2m od međe. Željela bih da se objekt sastoji od jednog dvosobnog stana cca 60 m2 i jednog jednosobnog stana 40 m2.
Dvosobni stan bi trebao biti na južnoj strani objekta. Kako se parcela nalazi na brijegu blizu 70 m od mora, objekt bi trebao imati pogled na more prema zapadu. Parcela je smještena sjever-jug po dužini. Za dogovor i sve nejasnoće stojim vam na raspolaganju. Ponuda treba sadržavati izradu glavnog projekta, idejnog i izvedbenog projekta. Imam u planu graditi manju kućicu od 50 m2. Konstrukcija bi bila zidana. Donja etaža bi bila kuhinja, kupaonica i dnevni boravak. U nižem potkrovlju bilo bi 2 spavaće sobe i wc. Zanima me cijena glavnog projekta. Vodovoda i kanalizacije trenutno nema, pa bi to bilo na septičku jamu i cisternu za vodu. Grijanje bi bilo na kamin sa centralnim i klima uređaj. Molim ponudu za navedeno. Trebam ponudu za projekt etažiranja objekta - prizemlje i kat kuće. Također trebam izmjenu građevinske dozvole zbog vanjskih stepenica.