
Izrada stiropor fasade 15 cm
Đakovo
Trebam majstora za popravak fasade oko prozora. Nakon zamjene prozora vidi se pur pjena. Na kući imam stiropor mrežicu i ljepilo, ali nije baš ravno, mislim da mi treba još jedna ruka ljepila ako ne i dvije. Želio bih to izravnati i prirediti za fasadu, znači samo navući ljepilo. Na kući treba zamijeniti krov i napraviti termofasadu (s 8 cm stiropora, 160 m2). Na 2-strešnoj betonskoj kosoj ploči treba skinuti stari crijep, pa postaviti termoizolaciju i novi crijep. Površina krova je 65 m2, od čega termoizolacija ide na 53 m2. Radove bi trebalo započeti što prije, crijep je već kupljen. Obnovu sufinancira Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost. Na upit šaljemo nacrt i fotografije. Krećem u energetsku obnovu kuće cca 109 m2 koja zahtjeva, između ostalog, sljedeće radove: toplinska izolacija vanjskog zida (mineralna ili drvena vuna), temelja, podova, zamjena fasade, zamjena krovišta i krovne građe, toplinska izolacija stropa i krova. Dimenzije kuće su 11.66 * 8.10. Kuća se sastoji od suterena / podruma, prizemlja / stambenog dijela te tavana. Zanimala bi me okvirna cijena radova? Također, mogu poslati i dodatne dokumente / slike ukoliko je potrebno. Imam novogradnju, interesira me vanjsko i unutarnje žbukanje. Vanjske žbuke ima cca 120 m2, a nutarnje cca 300 - 400 m2. Ja mogu osigurati materijal, a vi pošaljite dobrog majstora da to odradi. 1. Molim okvirnu ponudu za sanaciju krovišta na vikend kući katnici. Pokrov je crijep Kanjiža i u dobrom stanju (oko 30 g. star), 10-tak je crijepova oštećeno pri potresu, ali su vanjske grede loše - nagrižene a nutarnje u upitnom stanju. Dodatno trebalo bi vidjeti u kakvom je stanju krovna izolacija (mineralna vuna), budući se vikendica nije koristla 2-3 godine i zatekli smo tragove glodavaca, vjerojatno puhovi - progrizli su rupe u fasadi uz krov.
Krovu se može pristupiti izvana - sa terase (visina oko 3.5 m) ili većim ljestvama s tla (visina do žlijeba oko 6 m sprijeda, a najmanje je straga - oko 4.25 m).
Krov je na dvije vode, površine oko 47m2, nagiba 33 st., sljeme je na 8m visine sprijeda odn.na oko 6m straga. Pristupni put je makadam.
2. Dodatno - hidroizolacija vanjskih zidova i temelja zanima nas ponuda i za 2 zida (5,5 m zid u kosini i 4,5 m zid u iskopu od oko 2 m), sa uklanjanjem betonskih stepenica širine 0.5 m i iskopom nasutog materijala.
3. Stavljanje termofasade uz korištenje državne subvencije - stiropor 8 - 10 cm, ukupno 90 m2 (3 zidne plohe) i dio stolarije (prozori), po dogovoru. Trebam ponudu za građevinske radove izrade stiropor fasade, debljina 5 cm. Radi se o manjoj obiteljskoj kući cca 106 m2.