Gradnja, grubi radovi

Izrada strojne glazure

Velika Rakovica


Trebam ponudu za žbukanje, estrih i fasadu. Trebam ponudu za građevinske radove, skidanje stare glazure i izrada nove na terasi veličine 18 m2, premazivanje hidroizolacijom. Potrebno je izvesti građevinske radove izrade 94 m2 glazure. Pdloga AB ploča. Rad obuhvaća: 1.namaz recitola, ljepljenje ljepenke 1 sloj (imamo materijal). 2. Izravnavajući sloj glazure s vlaknima 1 do 4 cm debljine. 3. 5 cm stiropor. 4. Folija. 5. Glazura debljine cca 4 cm, armirana mrežom. Vrijeme početka rada - odmah Izravnanje, glazura i izolacija obuhvaća rad i materijal. Trebam ponudu za građevinske radove izrade glazure u dvije garaže, svaka po 15 m2 = ukupno 30 m2. Garaže su limene i ulazi voda sa strana nakon kiša. Silikon nije uspio riješiti problem. Uz to treba zatvoriti žbukom prostor na vanjskom zidu iznad sata za struju nakon štemanja oko 12 m dužine. Trebam ponudu za građevinske radove izrade glazure strojno ili ručno. Radi se o 100 m2 u podrumu koji je 1,20 m ukopan u zemlju, ima spust za garažu. Na temeljnu deku kuću je namazan resitol (katranski namaz) i na njega je zaljepljena baumit ljepenka 4 mm debljine zbog hidroizolacije cijelog objekta. Obzirom da se radi o podrumskom prostoru koji će služiti kao garaža za osobni automobil i dijelom kao bravarsko - tokarska radionica, zanima me što staviti na ljepenku?
Želja je dobiti pod da bude dovoljno čvrst za auto i radionu u kojoj će se variti i lupati čekićem a da bude dovoljno jeftino rješenje. Dakle trebam čvrstu završnu podlogu, da kad se udari čekićem da se ne raspadne, ne morabiti idealno ravna samo da se poravna i zagladi. Razlika između najvišlje točke i najniže točke poda je 4 cm. Slobodno mi predložite i ponudite svoja rješenja i cijene s vašim materijalom i radom. Trebali bi urediti potkrovni stan koji je cca 90 m kvadratnih. Dizali bi na jednoj strani krova krovnu kućicu, radili prezide, žbukanje i glazura. Također su nam potrebni izrada vodovodnih i električnih instalacija, te eventualno izvedba kompletnog centralnog grijanja. Trebam izvođača / ponudu uz garanciju za slijedeće:
- dizanje starih (2 god.) pločica na cca 20 m2 balkona (nije natkriven), uređenje podloge s izolacijom kako je navedeno u donjem tekstu:
‘’Kod ovakvih sanacija je potrebno skinuti sve do betonske ploče ili ako je rađen, betona u padu.
Na to ide filc, pa hidroizolacijska membrana od mekanog PVCa zadignuta min. 30 cm od budućeg gotovog poda, pa ponovo filc, pa XPS toplinska i zvučna izolacija, pa na to građevinska folija na koju se radi glazura min. 5 cm.
Po potrebi se izvodi brzosušeća glazura i nakon par dana (ako je rađena brzosušeća glazura) ide dvokomponentna polimer cementna hidroizolacija uz obavezno podizanje na stijenke zida, a od poda min 20 cm, sa također obaveznom ugradnjom brtvene trake na spoj pod fasada.
Pločice lijepiti u flexibilno ljepilo, fuga 3 mm, soklu podići na križić pa spoj sokla-pločica zabrtviti PU silikonom.
Na tako izvedene radove se dobiva min. 10 god. garancije’’

Napominjem da su radovi na fasadi kuce obavljeni kamenom vunom 8 cm debljine i kompletirani su. Zbog loše hidroizolacije balkona voda ulazi u kuću i širi se po cijeloj dužini balkona te nakon prestanka kiše još dva dana iz balkona curi voda nakupljena između pločica i ploče. Balkonska ograda je pola zidana a pola od stakla koja trenutno skinuta i čeka sanaciju zbog sumnji da voda ne ulazi kroz rupe vijaka koji drže istu.