Gradnja, grubi radovi

Izrada Ytong ravnog krova

Grdanjci


Trebam popravak ili zamjenu odvodne cijevi (rine) koja je oštećena i curi te pregled krovišta. Trebam ponudu krovopokrivača. Izmjena salonit pokrova sa mediteran crijepom, komplet... skidanje, odvoz. Postava hidroizolacijske folije na dašćanu oplatu, postava uzd i pop. letvi te mediteran crijepa, Tondach, komplet sa materijalom, dostavom i postavom. Tlocrtna projekcija četverostrešnog krova 92 m2. Pistup krovu (P + 1) sa visine 3 m. Trebam ponudu za sanaciju limenog krova - ispod završnog dijela krova - cigle nalazi se limeno korito koje na par mjesta propušta kišnicu i za vrijeme padalina umjesto da se slijeva voda u fiksiranu gurlu, veliki mlaz vode izlijeva se po prozoru i fasadi kuće. Trebam ponudu za građevinske radove.
Glavni objekt je adaptiran te je ostao ovaj manji za adaptaciju koji bi se pretvorio u stambeni prostor.
Radi se o objektu koji ima tlocrtnu površinu od 20 m2 gdje bi se sa zadnje strane dodala kupona od cca 6,50 m2 i malo spremište, pov 3,00 m3 = 10 m2. Na kupaoni bi došao kosi krov sa izolacijom. Ispred objekta se betonira 8 m2 i na tome se radi nadstrešnica.
Na katu je spavaći prostor pod kosim krovom. Svi novi krovovi su limeni crvene boje – slijedi dogovor.
Priključci za: hladnu vodu, toplu vodu i centarlno grijanje su predviđeni već u glavnom objektu. A malo niže na istočnoj strani 5 m je udaljena septička jama.
Struja, voda: odvod i dovod te centralno grijanje – radijatori su za taj objekt (5 radijatora)
Uz taj objekt se pridviđa i izrada te montaža kosog kroviča na južnoj strani glavnog objekta da se osobe zaštite od padalina.
Na katu objekta dolaze na međukatnoj konstrukciji tavaloni od 5 cm i OSB ploče od 22 a na njih laminat.
Zidovi kupaone i zidovi doljnjeg dijela se žbukaju a ostalo je knauf.
U doljnjem dijelu ide keramika.
Fasada je termo stiropol od 8 cm a za boju slijedi dogovor, boja koja se može prati – odbija vodu (takvu imamo na glavnom objektu).
U prilogu je troškovnik. Trebam ponudu za nadstrešnicu. Išao bih najvjerojatnije na drvenu iako nije isključeno i da idemo sa kovanom konstrukcijom. Krov može prekriven ciglom, crijepom ali iako ni to ne mora biti sigurno već stoji opcija i sa sendvič panelima. Dužina je 6 metara a širina cca 4 metra. Potrebno je skinuti postojeći crijep i letve, zatim postaviti daske i letve na postojeće grede i na to novi crijep. Nema prepusta izvan zidova. Na završetke krova bočno na kuću postavit zaštitni lim. Lim staviti i oko tri dimnjaka. Krov je iznad drugog kata. Dimenzije kuće su 7m x 12m. Krov je na dvije vode. Molim ukupnu cijenu za rad i materijal zajedno. Postavljanje drvene ili metalne konstrukcije te pokrivanje dvorišnog objekta tankim panelima ili trapeznim limom površine 45 m2. Krov je na jednu vodu. Tri strane betonski blok, a sa prednje betonska greda. Dimenzije 8,4 x 5 metara sa tim da je pad na 5 metara.