Izvođač za gradnju obiteljske kuće
Vrpolje
Trebamo uslugu iskopa cca 10 metara dužine i širine 30 cm, da bi postavili šine za kliznu ogradu, samo iskop. Trebam izradu drenaže temelja. Trebalo bi postaviti geotextil, posteljicu od pijeska, izvesti betonsku rigolicu, na rigolicu postaviti drenažne cijevi, na uglove kuće postaviti 3 revizorska okna promjera 600 mm i jedno sabirno okno promjera 800 mm. Oko kuće čije su dimenzije 10 x 10 m je već napravljen iskop širine 1 m i dubine 1 m oko cca 10 - 15 cm ispod nivoa temelja. Trebam ponudu za izgradnju postojećeg objekta i nadogradnju. Trebam lim u obliku crijepa, antracit mat boje, debljine 0,5 ili više, trebam ponudu. Trebam ponudu za građevinsku uslugu iskopa bagerom. Na jednokatnoj zgradi tokom potresa je oštećen centralni dimnjak (prilog) visok (iznad nivoa crijepa) cca 180 cm, te bi ga trebalo sanirati. Prema projektu ovlaštenog ing. građevinarstva trebalo bi:
a) otvoriti krov (crijep, ventilac. kanal, izolacijsko sloj između rogova; ukupno 35 cm),
b) dimnjak (u ukupnoj visini cca 3 m) omotati mrežicom i cementnim mortom,
c) fiksirati dimnjak čelićnim L profilima (100 x 100 x 8) na postojeći zid i betonski serklaž u podnožju dimnjaka (na dubini od cca 52 cm),
d) zatvoriti krov.
Ukoliko ste zainteresirani za izvođenje navedenog posla molim da se javite. Trebam ponudu za građevinske radove: Vezanje armature. Šipke su na lokaciji, izrezane na mjeru, posložene po vijencima. Vilice su pomotane na mjeru i na lokaciji su.
- šalovanje (oplata od dasaka je već postavljena za temelje ali je treba još učvrstiti). - saljevanje temelja (50 x 60), - saljevanje nadtemelja (40 x 20).
Vijenci armature su u komadu, zajedno, za temllje i nadtemelje. - saljevanje završne ploče. Ploča se saljeva u komadu za oba objekta - sve ide na isti nivo.
Vijenci su teški tako da je potrebno više ljudi da se ubace u temelje odnosno. Već smo jedan veliki povezali i ubacili.
Najvažnije: trebam majstore koji imaju iskustva s šalovanjem i izljevanjem ploče. Kad je potrebno više radnika, njih imam (mogu ih naći koliko treba) ali idealno je ako sve radi ista firma. Radi se o dva objekta, pomoćni objekat (garaža / vešeraj...) i kuća - naslonjeni jedan na drugi. Sve se radi strogo po projektu uz nadzor, međutim, projekat je vrlo jednostavan.