Kompletna adaptacija kuće
Ercegovci
Treba sanirati terasu i balkon koji prokišnjavaju u prostoriju. Sve ukupno oko 45 m2, tražim majstora. Trebam ponudu za kompletnu renovaciju kuponice, skidanje postojećih pločica te postavljanje novih, promjena sanitarija i odvoda. Skidanje pločica u dnevnom boravku / kuhinji (jedan prostor) te pstavljanje novih. Ukupna površina oba prostora 37 m2. Trebam ponudu za renovaciju kuće. Kuća se sastoji od dvije etaže, potkrovlja i konobe (podruma). Potrebno je:
1. Izgradnja dodatne (3.) etaže
2. Postavljanje novih deka od armiranog betona (postojeće deke su od daski)
3. Postavljanje novog krova (crijepa) sa postojećim kamenim gredama
4. Rušenje postojećeg vanjskog stepeništa i postavljanje novog
5. Dozidavanje postojećih balkona na 2 etaže te postavljanje novog na dodatno izgrađenoj etaži
6. Kuća je kamena s poluoljuštenom žbukanom fasadu. Postojeću žbuku potrebno je ukloniti te očistiti kamen i nadopuniti ga gdje je potrebno. Potrebna nam je sanacija štete od prodora vode na mjestu gdje se balkon spaja s kućom. Radi se o dva balkona i dva mjesta na kojima voda prodire s ruba balkona u prostoriju ispod. Trebam ponudu za građevinske radove adaptacije i dogradnje obiteljske kuće. Micanje postojećeg krovišta i stropa (trstina), rušenje dva pregradna zida, zatvaranje postojećeg prozora te probijanje novog. Proširenje vanjskih stepenica, izrada kratkog temelja za tendu (5m), uklanjanje betonskog ulaza u podrum.
Hidroizolacija i betoniranje poda podruma i stepenica za podrum (20 m2), izrada ploče između prizemlja i kata (90 m2), zidanje kata te zidanje pregradnih zidova, izrada krovišta (jednostrešno, lim), izrada betonskog stepeništa između prizemlja i kata. Uklanjanje postojećih dimnjaka (2 kom.) Izrada podloga u prostorijama te žbukanje. Trebam zatvoriti lođu, brine me što je klima na njoj, treba mi mala radna soba, lijevo i desna strana su soba i kuhinja. Treba na pod izolacija i prozor te eventualno izolacija na taj vanjski zid. Veličina otvora za prozor je visina 145, širina 193. U lođi, nakon što je ugrađena PVC stolarija, mi je potrebno napravit završnu obradu oko prozora te ugradnju vanjskih klupčica. Neki moji okvirni izmjeri su: - završna obrada i ugradnja klupčica cca 3,5 m - završna obrada oko ugrađenih PVC prozora 7,5 m. Molila bih ponude zainteresiranih izvođača.