
Kompletna adaptacija kuće
Pernat
Trebam ponudu za dovršetak vikendice koja je trenutno roh bau. 2 kupaonice, instalacija za kuhinju, uređenje zidova i oblaganje knaufom. Fasada, izrada podova na 2 etaže. Trebam obradu špaleta. Tražimo stručnu osobu za rušenje nosećeg zida cca 2 metra, te ugradnju čelične grede cca 3 metra. Po potrebi pojačati noseće zidove na dva mjesta (cca 2 x 1 m čelične grede). Rušenje i osiguranje pregradnog zida i dva dimnjaka (rušenje dimnjaka u prizemlju kuće). Usput možemo dogovoriti i žbukanje i izradu glazura. Stan u kući je veličine 76 m². Tražim ozbiljnu, kvalitetnu i veću građevinsku firmu, koja ima Rješenje Ministarstva graditeljstva da može izvoditi završne fine poslove uređenja unutrašnjosti Zgrade od 1260 m2 sa četiri etaže i rješavanje okoliša od 1680 m2.
Zgrada se nalazi u fazi visokog Roh-baua, sa svim instalacijama, podzemnim i nadzemnim, riješenom vanjskom stolarijom i demit fasadom, te je potrebno žbukanje zidova, postavljanje estriha i pločica na podu, spuštenog knaufa radi pokrivanja instalacija na plafonu, postavljanje klima uređaja i rasvjetnih tijela, postavljanje unutrašnje stolarije, uređenje sanitarnih čvorova i asfaltiranje okoliša i hortikulturno uređenje. Od građevinske firme potražujem Ponudu za rad i materijal, a plaćanje bih podmirila putem kompenzacije u obliku dodjele poslovnih ili stambenih prostora. Trebam ponudu za radove adaptacije kupaonice, cca 3.5 m2. Potrebni radovi između 6. i 7. mj. Kupili smo vikend kuću starije gradnje prije 68. godine. Objekt nema hidroizolaciju, a oborinske vode su napravile svoje. Vlaga je prodrla na sve strane.
Objekt se sastoji od – prizemlja – podrumskog dijela, prva etaža i druga etaža u potkrovlju. Objekt je veličine 4,6 x 8 metara. Na zadnjoj fotografiji br. 2982 vidi se podrumska prostorija u kojoj je otpala žbuka sa stropa. Vide se ulošci i gredice. Na prvoj etaži soba (zelene boje) isto tako na stropu otpala žbuka. Ulaz u objekt podovi puni vlage, na stropu crna plijesan od vlage. Želimo znati koje su sve radnje potrebne da se ova situacija sanira, da se objekt zaštiti od vlage, da smo sigurni u statiku objekta, kako ne bi došlo do urušavanja.
Plan je izraditi septičku jamu, odvodnju oborinskih voda, uz objekt dodati drvenu terasu bočno s desne strane i iza objekta, od cca. 2,5 - 3 metra i sve staviti pod jedan krov. Objekt ima potvrdu Katastra da je građen prije 68. godine i potvrđuje veličinu od 14 m2. Dakle, bio je nadograđivan i širen, ali za to nema potrebnih dozvola niti legalizacije.
Molimo savjet što poduzeti i koliko će koštati ova investicija. Molim odgovore putem e-maila. Trebam ponudu za građevinske radove renovacije dvojnog objekta.