Adaptacije i radovi u interijeru

Kompletna adaptacija kupaone

Bunjani


Niz građevinskih i obrtničkih radova na rekonstrukciji i adaptaciji kuće od cca 160 m2. Postoji troškovnik sa svim propisanim aktivnostima koji mogu dostaviti zainteresiranima (zemljani radovi, armirački, betonski i armirano betonski, zidarski, fasaderski, limarski, gipsani, stolarski, bravarski, keramičarski, podopodlagački, soboslikarski). Radovi su hitni pa molim ponude izvođača koji mogu odmah prihvatiti posao. Trebam ponudu za adaptacije na pregradnom zidu između 2 stana. Adaptacije koje su mi potrebne su sljedeće:
1. U zidu između stanova, širine cca 30 cm od dvostruke pune cigle, postoji otvor dužine cca 3,8 m i visine cca 2,7 m, koji je ispunjen dvostrukom Knauf Diamant pločom, kamenom vunom, protuprovalnim limom, pa ponovno kamenom vunom i dvostrukom Knauf Diamant pločom s druge strane. Taj otvor bi trebalo u potpunosti otvoriti, tj. sve navedeno maknuti. Iznad otvora je betonska greda.
2. Na dnu tog otvora (podu) nalazi se OSB ploča, a ispod nje armirano-betonska glazura debljine cca 6 cm, te se one protežu kroz oba stana. Taj dio OSB-a i glazure bi trebalo maknuti, tj. izrezati u duljini i širini otvora, tj cca 3,7 m x 30 cm, maknuti slojeve izolacije ispod glazure (XPS, EPS), prerezati plastične cijevi i bužire koji nikad nisu stavljeni u funkciju, sve dok se ne dođe do nosive betonske grede. Nakon toga bi trebalo cijeli otvor zazidati punom dvostrukom ciglom u dva smjera, kako je i zgrada originalno građena (radi se o zgradi iz 1927. godine).
3. Ono što je vrlo važno je da su oba stana namještena i tik do otvora se nalazi parket, pa bi stoga radovi trebali biti suhi, a za vrijeme radova dio namještaja bi trebalo razmontirati i maknuti, a dio zaštiti. Ukoliko je nezgodno, razmontiravanje i zaštitu namještaja bih vjerojatno mogao i sam napraviti, iako bi mi bilo lakše da to rade stručni ljudi.
U privitku su fotografije spomenutog otvora za vrijeme incijalne adaptacije stanova, crvenim je označeno o kojem se zidu i otvoru radi, te se otprilike vidi veličina originalne cigle i način zidanja. Novu ciglu bi trebalo koliko je emoguće urezati u staru da ostan cik-cak način spajanja radi čvrstoće zida.
Trenutno stanje je moguće vidjeti u bilo koje doba, uglavnom uvijek netko može biti doma. U privitku je i fotografija trenutnog stanja u stanu s namještajem, udubina gdje je otvor je označena crvenim i proteže se do poda, a lijevo završava negdje iza ugradbenog ormara. Drugi stan je uglavnom prazan, ali postoji parket.
Ljubazno bih molio povratnu informaciju na e-mail ili na broj telefona. Trebam ponudu za adaptaciju / rekonstrukciju samostojeće kuće. Samostojeća kuća koju treba adaptirati. Projekt i dozvola su spremni. Treba srušiti postojeći prvi kat / krovište te napraviti novi. Dodatno treba ojačati postojeću konstrukciju s nekoliko stupova i greda (betonskih). Konstrukcija je armiranobetonska (nosiva i krovište). Uz to je potreban iskop za septičku jamu. Struja i voda na terenu. Potrebni su mi ponude za radove na sanaciji pojave vlage u stanu (66 m2) i potom bojanja zidova (ne svih, ali recimo 30 - 40 m2). Ponuđačima mogu dostaviti fotografije. Trebam ponudu za radove adaptacije stana koja uključuje: - promjena instalacija (struja / voda), obnova poda (parket), keramičarski radovi (kupaonica, kuhinja). Stan: 76 m2. Sanacija štete kao posljedica olujnog nevremena koje nam je odnjelo krov (radovi trebaju uskoro početi). Sanacija uključuje radove u stanu koji je poplavio te bi trebalo pokrečiti stan, sanirati vlagu i popraviti izolaciju ispod klupica, staklenih stijena te popraviti knauf i nadstrešnicu na terasi. Kupili smo stariju kuću na kredit, dvije etaže cca 38 m2. Htjeli bismo najskromnije urediti i iznajmiti. Prije se živjelo na donjoj etaži, a na gornjoj su spavali gosti kad bi došli. Sada za iznajmljivanje dviju jedinica potrebne su preinake.
Gornja etaža: U wc treba staviti tuš (spojiti odvod, ozidati malo siporeksom / pločicama). Zid (nosivi) kupaonice treba probušiti da bi se dobio priključak za sudoper i perilicu rublja. Električni bojler koji sada opskrbljuje obje etaže, a nalazi se na gornjoj etaži, treba pomaknuti desno i odvojiti da bude samo za gornju etažu.
Donja etaža: U kuhinji gdje već postoji dovod / odvod vode treba osigurati i dovod / odvod za perilicu rublja. Treba instalirati zaseban električni bojler (po mogućnosti uzevši vodu sa miješalice kade).
Kontrolno električno brojilo: Na gornjoj etaži je brojilo, na donjoj etaži je ploča sa par osigurača. Potrebno je zasebno praćenje potrošnje struje ugradnjom nekakvog brojila. Lijepo molimo: cjenovnu ponudu, vremensku raspoloživost i trajanje radova.