Kompletna adaptacija kupaonice
Spit
Trebam ponudu za građevinske radove adaptacije ili rušenja stare drvene kuće. Izgradnja bazena i uređenje okućnice. Izrada i betoniranje prilaza i parkinga do kuće. Uklanjanje oštećenog nosivog zidanog zida u dužini L ≈ 260 cm i formiranje ekvivalentnog nosivog okvira od čeličnih valjanih dvostrukih UNP220 greda oslonjenih na UNP160 stupove ušlicane u zidove / armiranobetonske serklaže. Prema statičkom elaboratu, prije izvođenja radova treba izvesti armiranobetonske vertikalne serklaže VS1 (ukoliko nisu izvedeni), postaviti podupirače svakih 1,00 m ispod postojeće stropne konstrukcije na drvenim gredama, odštemati krunu zidanog zida u visini od cca 0,50 m, postaviti dvostruke UNP220 profile i međusobno povezati navojnim šipkama Ø16 mm, k.v. 5.6, svakih 50 cm. Ukoliko ne postoji horizontalni serklaž (vijenac), na gornju pojasnicu grede zavariti lim širine 12,00 cm, nakon postavljanja oba profila ukloniti ostatak zida i ugraditi stupove. Stupove okvira sidriti vijcima M16, k.v. 5.6, aktivirati gredu klinovima (međuprostor zapuniti mortom), gredu sidriti u stropnu konstrukciju 2x po gornjoj pojasnici (ukupno 4x) sa kemijskim M8 vijcima, k.v. 5.8.
Svi armiranobetonski elementi izvode se u betonu klase C25/30 i armiraju šipkama B500 B. Svi nosivi elementi čelične konstrukcije izvode se kao čelična konstrukcija kvalitete materijala S235JR. Elementi konstrukcije proizvode se radionički sa pripadnim limovima kao sklopovi te međusobno spajaju vijcima kvalitete 5.6 (sukladno HRN EN 15048) ili međusobno zavaruju na gradilištu.
Predviđena je antikorozivna zaštita čelične konstrukcije premazima te je konstrukciju potrebno oblagati vatropotpornim pločama u dva sloja, obzirom da se nalazi u neposrednoj blizini dimnjaka. U adaptaciji stana predviđeni su mi sljedeci radovi:
1. Gradnja djecje sobe: Od postojeće velike sobe srušio bi se jedan pregradni zid da se dobije dodatni prostor koji bi sa predsobljem bio dovoljan za dječju sobu, za koju bi se podigla 3 nova pregradna zida. Također u toj dječjoj sobi bi se postavio pod, spustio strop te izolirao jedan fasadni zid iznutra te proširio postojeći prozor.
2. Kuhinja i dnevni boravak - tu je predviđeno rušenje jednog pregradnog zida, da se dobije otvoren prostor i proširi kuhinja (koja bi se naručila izradom po mjeri). U tom novom prostoru kuhinje i dnevnog boravka trebalo bi staviti novi pod te spuštiti strop.
3. u hodniku je predvidjeno uklanjanje dvoja vrata te ugradnja jednih vrata.
4. Na stubištu bi se stavio novi pod te ugradio rukohvat.
5. U predsoblju bi se napravio ugradbeni ormar.
Za sve prostorije u kojima je predvidjena adaptacija (osim wc-a i kupatila) razvele bi se nove elektroinstalacije (utičnice, kabeli). Trebam majstora za postavljanje nove tuš kade (stara je demontirana), zamjenu dijela kupaonskih pločice te montažu tuš stijene. Trebam ponudu za obnovu i nadogradnju stare kamene kuće. Trebamo ponudu za djelomičnu adaptaciju kupaonice: uklanjanje kade i pločica na dijelu oko kade i izrada walk in tuša - ideja je staviti visokodekorativnu smolu (epoxy) na zid i pod. Površina prekrivena epoxyjem bi bila cca 8 m2. Potrebna još usluga ugradnje vrata tuša i samog tuš sistema. Zamjene cijevi nisu potrebne. Potrebna adaptacija zidanog dijela vikend kuće, keremika na stepeništu i terasama, garaži, sanacija, hidroizolacija i keramika podruma, uređenje betonskog dijela dvorišta, kao i fasada. Foto šaljem po kontaktu, prednost plaćanje American na rate.