Adaptacije i radovi u interijeru

Kompletna adaptacija poslovnog prostora

Ogorje Gornje


Radi se o kući od prizmenog djela, prvoga kata gdje je kuhinja, boravak i wc i drugoga kata gdje su tri sobe i kupaona te tavana. Rečeno nam je kako treba srediti vlagu podmetanjem prizemnog djela kuće i srediti dio potkrovlja / krovišta.
Nama je dosta hitno da se preselimo. Zanima me jel moguće renovirati unutrašnjosti kuće, koliko bi vam trebalo za nacrt i u kojem vremena roku bi mogli krenuti radovi?
Nama je bitno da se kuća iznutra dobro uredi, sve promjeni od namještaja. Sto se tiče grijanja i struje sve je već provedeno, papiri su čisti 1/1. U kući ništa osim vlage i krovišta nije problem. Naravno da bi mi išli na renovaciju prozora, parketa, zidova i stolarije te kupaonica u potpunosti, samo ono sto nije moguće renovirati bi promjenili. Namještaj bi uzimali novi za kuhinju, sobe i kuoaone. Trebam ponudu za adaptaciju, trebalo bi preseliti vrata s jednog zida na drugi i onda taj zid gdje su bila vrata zatvoriti sa sendvič panelom, izolacijom i knaufom. Na zidu gdje trebaju doci vrata nalazi se prozor i instalacije vode. Radi se o montažnoj kući. Na postojećoj napi iznad kuhinjskog otoka koja je montirana treba produžit dimnjak ili napravit novi dimnjak za potrebnu dužinu jer postojeći razmak između nape i kuhinjske ploče ne odgovara trebala bi biti 65 cm a ona je 105. I Treba probiti rupu u zidu za izlaz nape prema vanjskom zidu (dvije rupe su potrebne jedna za prolaz u drugu prostoriju onda iz te druge prostorije prema vanjskom zidu). Trebam ponudu za gletanje zidova i postavljanje podnih pločica u hodniku. Također trebam zatvaranje otvora za jedna vrata. Sobe su jedna do druge i sve se čuje, trebala bih zvučnu izolaciju bar u jednoj sobi na tom zidu. Može postava izolacije sa knauf pločama. A u drugoj bi se stavio dio i da bude prostor za led svjetlo i tv. Adaptacija kupaonice površine 6 m2, demontaža postojeće sanitarne opreme, skidanje pločica, zamjeni cjevi, ugradnja novih pločica i novih sanitarnih uređaja: WC školjka (ev. Geberit), kada, umivaonik. Trebao bih ponudu za probijanje vrata na mjestu prozora, ugradnja vrata, gradnja dva privremena zida od kanufa, probijanje manjeg prozora. Materijal za proboj je betonska cigla. Nacrt je u prilogu. Vrata na širini 410 već postoje.