
Kompletna adaptacija stana
Žerjevinec
Izrada unutrašnje obloge oko krovnog prozora, postavljeni su novi krovni prozori, unutarnji radovi nisu napravljeni, trebam majstora. Trebam ponudu za građevinske radove, podizanje potkrovlja (80-tak m2) s nadozidom, krovne kućice, balkon, izolacija krovišta, provođenje struje, vode i zidanje stubišta uz kuću, za ulaz iz vana u potkrovlje. Trebam ponudu majstora za pomicanje otvora vrata na tankom zidu (debljina zida cca 8 cm) metar u stranu i zatvaranje rupe gdje su bila vrata. Također treba pomaknuti stup inox ograde od stubišta u stranu i skratiti ogradu (četiri vijka drže stup, izbušiti nove četiri rupe u podu za stup, šest šipki treba skratiti i to sve opet sastaviti).
Bušenje rupe u limenom krovu za inox dimnjak, složiti dimnjak, staviti vjetarlajsnu i zaštiti krov da ne procuri voda uz dimnjak. Trebat će izbušiti i jednu rupu za inox dimnjak na stropu između prvog kata i tavana. Radi se o kući od prizmenog djela, prvoga kata gdje je kuhinja, boravak i wc i drugoga kata gdje su tri sobe i kupaona te tavana. Rečeno nam je kako treba srediti vlagu podmetanjem prizemnog djela kuće i srediti dio potkrovlja / krovišta.
Nama je dosta hitno da se preselimo. Zanima me jel moguće renovirati unutrašnjosti kuće, koliko bi vam trebalo za nacrt i u kojem vremena roku bi mogli krenuti radovi?
Nama je bitno da se kuća iznutra dobro uredi, sve promjeni od namještaja. Sto se tiče grijanja i struje sve je već provedeno, papiri su čisti 1/1. U kući ništa osim vlage i krovišta nije problem. Naravno da bi mi išli na renovaciju prozora, parketa, zidova i stolarije te kupaonica u potpunosti, samo ono sto nije moguće renovirati bi promjenili. Namještaj bi uzimali novi za kuhinju, sobe i kuoaone. Zanima me vertikalni presjek prostorije dimenzija 4 * 3 m ili površine 12 m2 gdje bi stakleni pod gornje prostorije bio stakleni strop donje prostorije koja nema prirodno osvjetljenje. Površina poda / stropa može biti i djelomično ili samo djelomično od staklene opeke, ali ne manje od 50 posto, a drugi dio od obične opeke ili bijeli strop. Zanima me izvođač radova za obje opcije sa ukalkuliranom cijenom materijala i rada. Trebam obradu špaleta za 3 prozora te postavljanje unutarnjih i vanjskih klupica. Izmjena stolarije, zamjena tuš kabine, ugradnja kuhinje po mjeri, soboslikarski radovi.