Kompletna obnova kuhinje
Kosi
Kompletna prenamjena trenutno šturog tavanskog prostora (trenutno je samo beton i niski vanjski zidovi), podizanje zidova do 1,6 m visine (trenutno cca 0,60 cm), izgradnja unutarnjih pregradnih zidova, izolacija poda. Mijenjanje kompletnog krovišta i izolacija stropa. Uvođenje centralnog grijanja i klima uređaja. Priprema kompletnog tavanskog prostora u prostor za stanovanje. Pristup tavanu je vanjskim stepenicama. U manjem stanu (30 m2) koji je kompletno adaptiran prije 8 godina, potrebna je djelomična adaptacija i sanacija male kupaonice / wc-a od 4 m2. Trebam ponudu za stan od 96 m2, treba nova instalacija i pituranje. Trebam majstora za trajno riješenje sanacije žbuke na stropu sobe. U sobi je otpao dio stropne žbuke, vidljivo u prilogu. Napominjem da se to isto desilo i prije dvije godine na istom stropu samo na drugom mjestu (suprotno od prikazanog) koji je postojan.Taj dio je saniran od strane soboslikara prilikom ličenja kompletnog stana. Molim Vašu pomoć za trajno rješenje postojanosti žbuke na stropu sobe. Trebam ponudu za završne radove visokog potkrovlja u namjenu stanovanja (električne instalacije, vodovod i slivne cijevi, podovi, zidovi, keramika). Prostor je veličine cca 40 kvadrata + terasa. Trebam ponudu za adaptacije na pregradnom zidu između 2 stana. Adaptacije koje su mi potrebne su sljedeće:
1. U zidu između stanova, širine cca 30 cm od dvostruke pune cigle, postoji otvor dužine cca 3,8 m i visine cca 2,7 m, koji je ispunjen dvostrukom Knauf Diamant pločom, kamenom vunom, protuprovalnim limom, pa ponovno kamenom vunom i dvostrukom Knauf Diamant pločom s druge strane. Taj otvor bi trebalo u potpunosti otvoriti, tj. sve navedeno maknuti. Iznad otvora je betonska greda.
2. Na dnu tog otvora (podu) nalazi se OSB ploča, a ispod nje armirano-betonska glazura debljine cca 6 cm, te se one protežu kroz oba stana. Taj dio OSB-a i glazure bi trebalo maknuti, tj. izrezati u duljini i širini otvora, tj cca 3,7 m x 30 cm, maknuti slojeve izolacije ispod glazure (XPS, EPS), prerezati plastične cijevi i bužire koji nikad nisu stavljeni u funkciju, sve dok se ne dođe do nosive betonske grede. Nakon toga bi trebalo cijeli otvor zazidati punom dvostrukom ciglom u dva smjera, kako je i zgrada originalno građena (radi se o zgradi iz 1927. godine).
3. Ono što je vrlo važno je da su oba stana namještena i tik do otvora se nalazi parket, pa bi stoga radovi trebali biti suhi, a za vrijeme radova dio namještaja bi trebalo razmontirati i maknuti, a dio zaštiti. Ukoliko je nezgodno, razmontiravanje i zaštitu namještaja bih vjerojatno mogao i sam napraviti, iako bi mi bilo lakše da to rade stručni ljudi.
U privitku su fotografije spomenutog otvora za vrijeme incijalne adaptacije stanova, crvenim je označeno o kojem se zidu i otvoru radi, te se otprilike vidi veličina originalne cigle i način zidanja. Novu ciglu bi trebalo koliko je emoguće urezati u staru da ostan cik-cak način spajanja radi čvrstoće zida.
Trenutno stanje je moguće vidjeti u bilo koje doba, uglavnom uvijek netko može biti doma. U privitku je i fotografija trenutnog stanja u stanu s namještajem, udubina gdje je otvor je označena crvenim i proteže se do poda, a lijevo završava negdje iza ugradbenog ormara. Drugi stan je uglavnom prazan, ali postoji parket.
Ljubazno bih molio povratnu informaciju na e-mail ili na broj telefona. Uklanjanje oštećenog nosivog zidanog zida u dužini L ≈ 200 cm i formiranje ekvivalentnog nosivog okvira od čeličnih valjanih dvostrukih UNP220 greda oslonjenih na UNP160 stupove ušlicane u zidove / armiranobetonske serklaže, sve prema izrađenom statičkom elaboratu.