Adaptacije i radovi u interijeru

Kompletna obnova poslovnog prostora

Mutvoran


Tražim adaptaciju kupaone i malog wc-a, dakle potrebno je provuć barem metar cijevi, zamjenit zidne i podne pločice, posložit tuš kabinu, wc, trebam ponudu. Pločice bih sama kupila. Naime, razmišljamo o kupnji velikog stana (90 m2 ili više) te kompletnoj adaptaciji uz podjelu na dva manja, jedan za život, a drugi za najam.
Imate li možda iskustva s adaptacijama na zgradama u tom dijelu grada? Tek smo u fazi promišljanja i kalkuliranja, ali kao laicima nam je teško išta procijeniti bez stručnog mišljenja.
Ima li ikakve šanse da se adaptacija (dakle instalacije, podovi, zidovi, prozori i sve ostalo što je potrebno) odradi do nekih 50.000 eura za stotinjak kvadrata ili je bolje da odustanemo jer će se cijena popeti na puno više? Nakon požara crni zidovi, kuhinja, dnevna, potrebno nešto skinuti dlijetom, ožbukati, obojiti plafon. Sa strane je drvo u redu, cca 36 m kvatratnih plafona. Kuća je iznutra oštećena od vlage, potrebno je skinuti otpalu boju, pretpostavljam gletati i na kraju oličiti zidove. Radi se o 46 m2 u donjem dijelu kuće. Zamjena lamperije na stropu oko 10 m2 knaufom, te izrada pregradnog zida ukupne debljine 10 cm, dimenzija 200 x 270 s otvorom za obična vrata 90 x 203. Kompletna renovacija dviju manjih kupaonica, cca 3 - 4 m kvadratna svaka, demontaža i montaža novih pločica i sanitarija. Trebam ponudu za popravak ispod vanjskih stepenica.