Kompletna rekonstrukcija kuće
Cerovac Vukmanićki
Izravnat zid, izvući pod i postavit pločice, trebam majstora. Trebam postavljanje farmacel ploče u jednoj sobi. Izrada pregradnog zida na stubištu i gletanje / zakrpavanje rupe nakon vodoinstalaterskih radova gips pločama.
Trebali bi umjesto rukohvata na otvorenom stubištu napraviti pregradni zid (cca 2 m2) od gips ploča između dvaju krakova stepenica. Taj pregradni zid bi završio na podestu na kojemu bi napravili drugi pregradni zid 180 cm širine i 250 cm visine s otvorom za vrata. Na istom stubištu na gornjem podestu trebali bi sanirati rupu na zidu koja je nastala nakon popravka odvodne cijevi iz kupaone. Ideja je da se pomoću gips ploča zatvori otvor. Cijev malo strši iz zida pa je potrebno malo prekrajanja kako bi bilo što ravnije sa zidom. Moguće je prije pogledati ili mogu poslati slike na whatsup. Molim ponudu samo za ruke. Trebam ponudu za zatvaranje unutarnjeg stubišta između prizemlja i prvog kata (drvene stepenice) te izradu plafona, odnosno poda tamo gdje su se nalazile. Trebamo kompletnu renovaciju dvije kupaonice. Jedna kupaonica ima 4 m2, a druga 2,5 m2. Treba nam sljedeće:
- demontaža sanitarne opreme i pločica u obje kupaone
- nabava i ugradnja polietilenskih troslojnih vodovodnih cijevi za toplu i hladnu vodu
- nabava i ugradnja kanalizacionih PVC cijevi za odvod kućne kanalizacije (uklj. gumene brtve)
- nabava materijala, podzidavanje te montaža ležeće kade te ozidavanje kade
- nabava i ugradnja konzolnog vodokotlića
- nabava i ugradnja umivaonika
- nabava materijala te izrada preinaka na električnoj instalaciji
- nabava materijala te izrada preinaka na sistemu grijanja.
Molimo za ponudu po pojedinačnim stavkama. Zbog vlage se pojavila plijesan na 2 zida (vanjska) u jednoj sobi. Treba:
- skinuti propale ploče od prešane konoplje (postavljene 1950-ih)
- premezati gole betonske zidove impregnacijom
- postaviti par električnih utičnica
- postaviti toplinsku izolaciju - postaviti knauf - gletati knauf
- zalijepiti raufaser tapete na knauf
- odvesti otpad.
Ta 2 zida su ukupne duljine oko 10 m i visina je standardna. Trenutno je debljina obloge zida 4 - 5 cm i nakon postavljanja izolacije i knaufa ne može biti deblja od toga jer se u protivnom neće moći otvarati prozor koji je na kraju zida. Kupili smo kuću koja je stambeno poslovni objekt. Mi sada želimo prenamijeniti sve u stambeni objekt.