Adaptacije i radovi u interijeru

Kompletna rekonstrukcija kuće

Rakitovec


Trebam ponudu za adaptaciju balkona. Trebam ponudu za adaptaciju apartmana. Trebam ponudu za adaptaciju stare kamene kuće. Kuća je u funkciji međutim bi ju u potpunosti adaptirali (krov, fasadu, kupaone, obloge podne i zidne i promjenu instalacija), promjeni stolarije. Radi se o 100 m2 stambenog prostora te bi sanirali bunar i izgradili bazen i adaptirali staru štalu u vanjsku ostavu. Imamo detaljni projekt i stavke troškovnika. Kompletno bih renovirala stan od 57 m2, renovacija kuhinje, kupaone, promjena pločica i parketa, postavljanje pločica na balkonu. Jedna opcija je rušiti jedan zid, druga opcija je bez rušenja. Molim ponude. Trebam ponudu za adaptaciju kupaonice, postavljanje elektroinstalacija, priprema zidova i poda za keramiku, postavljanje novih sanitarija, postavljanje pločica do 2.2 m i ostali dio do plafona, bojanje. Na I. katu i zasebnoj stambenoj jedinici planira se uklanjanje dijela nosivog zida s nadvojem i jednim stolarskim vanjskim otvorom. U sklopu rekonstrukcije također uklanjaju se svi pregradni zidovi koji nemaju nosiva svojstva. Prvotno je u zoni planiranog zahvata, a radi statičke stabilnosti, s unutarnje strane konstrukcije potrebno prihvatiti dio stropne ploče iz statičkog proračuna Projekta konstrukcije izrađenog u srpnju 2001. Godine.
Gornja ploća se pridržava drvenom gredom 14/14 cm koja je poduprta podupiračima svakih 50 cm (vidi skicu projektiranog stanja). Oslonac je potrebno izvesti što bliže zoni rekonstrukcije a ne dalje od 30 cm od unutarnje strane zida koji se uklanja. Nakon podupiranja može se pristupiti uklanjanju stolarije, demontaži fasadne obloge i postepenom uklanjanju zida i armiranobetonskog nadvoja.
Nakon uklanjanja istih od podne konstrukcije do stropa pristupa se obradi ležajeva armiranobetonske grede. Potrebno je „uštemati“ 10 cm vertikalnih serklaža kako bi se ugradila armatura priložena u skici ovog elaborata. Prethodno je potrebno izvesti oplatu te ugraditi armaturu. Kako bi se beton mogao odgovarajuće ulijevati u oplatu potrebno je u unutranjem dijelu na tri mjesta napraviti prodore na ulošcima stropnog fert sustava kako bi se beton klase C25/30 mogao odgovarajuće ugraditi. Po izvedbi armiranobetonske grede potrebno je obavljati odgovarajuću njegu betona i pridržavati nosivi sustav najmanje 28 dana od ugradnje. Prije betoniranja potrebno je odobrenje projektanta elaborata. Greda je 30 x 30 cm, duljine 275 m. Na lođi se pojavila plijesan na površini između 1 i 2 kvadrata. Lođa se nalazi na 4. katu stambene zgrade.