Gradnja, grubi radovi

Kompletni fasadni sustav

Blažićevo


Zbog prijave na natječaj za Energetsku obnovu obiteljskih kuća trebala bi nam ponuda za izradu fasade, sanaciju krovišta, moguće i poda krova, stolariju. Bruto površina kuće je 169,6 m2 i za cijelu površinu je potrebna izrada novog krova i fasade. Popravci pukotina na fasadi, bojanje dijela fasade i dva unutrašnja zida. Za radove je dovoljan jedan zidar. Radovi bi se obavljali u mjesecu srpnju ove godine. Trebamo fasadu s izolacijom, u modernijem stilu boje drva i kamena, kuća ima 450 m 2 u crvenoj cigli s instalacijama i zatvorima. Rok završetka radova za 1 god. Trebam ponudu za obnovu fasade sa stiroporom 280 m2 i još 150 m2 bez stiropora. Molimo ponudu za izradu fasade sa stiroporom 10 cm, fasadnim sustavom STO, na postojeću fasadu sa stiroporom 5 cm. Fasada bi se tiplala navojnim tiplama Fisher Termoz CS8/210 za beton i CS8/230 za porobeton (siporeks) (Istočni zid je beton, a sjeverni siporeks).
Za lijepljenje stiropora i za dva sloja ljepila za armaturnu mrežicu koristiti ljepilo STO LEVEL UNI. Završna obrada fasade akrilnom zaribanom žbukom STOLIT K 1,5 mm.
Sve raditi prema „Smjernicama za izradu ETICS sustava“ Hrvatske udruge proizvođača toplinsko fasadnih sustava i uputama proizvođača sustava.
Podaci za ponudu:
- Istočna fasada 158 m2 – nema otvora
- Sjeverna fasada 198 m2 – bruto površina
- Negrijani ulazni dio 20 m2 – radi se bez stiropora
- Cokla 30 m2 – radi se sa stirodurom 5 cm i kulirom
- Prozorske klupčice od granita (RossaBeta 3 cm) kom 19 (ukupna dužina cca 28 m, a širina 0,30 do 0,35 cm) – nabavka i ugradnja
Osim predloženog može se ponuditi i drugi jednakovrijedni fasadni sustav.
Ponuda može sadržavati i samo potreban rad uz našu obavezu nabavke skele i cjelokupnog potrebnog materijala, ili prikazana na način da su odvojeno prikazani troškovi rada od troškova materijala.
U prilogu su fotografije sa dimenzijama. Trebam ponudu za obradu vanjske strane zida lođe oko ugrađene aluminijske prozorske stijene. Aluminijska stijena je loše ugrađena i prilikom kiše na unutarnjoj strani zida se pojavljuju tragovi vode i vlage. Lođa je na 8. katu zgrade sa 16 katova. Slike u prilogu. Trebam ponudu za bojanje fasade poslovne zgrade. Potrebno je obojiti fasadu ulazne zgrade, dio fasade se odnosi na lim 50%, dio fasade na zid 50%, postojeća boja na limu je plava, dok je na zidu bijela. Bojanje prema danoj skici kako bi mi htjeli da izgleda.