Adaptacije i radovi u interijeru

Kompletno preuređenje kuhinje

Brna


Trebam ponudu za adaptaciju kupaonice 5 m2 koja se nalazi u zgradi na 2.katu. Skidanje starih elemenata i pločica, zamjena dotrajalih cijevi, postavljanje novih pločica, zidnih, podnih i novih elemenata, tuš stijena, kanalica. Poželjno radove započeti krajem 8. ili početkom 9. mjeseca. Kompletna adaptacija roh bau poslovnog prostora. Instalacije vode i struje, izrada stepenica, izrada sanitarnog čvora, postavljanje pločica, žbukanje, izrada podova. Trebam ponudu za slijedeće radove:
1. rekonstrukcija i dogradnja krovišta na kući i dvorišnoj zgradi.
2. prenamjena postojećeg sjenika u garažu (uklanjanje postojeće drvene građe, iskop i betonaža temelja, zidanje, izrada prilazne rampe, ugradnja vrata).
3. uklanjanje postojećeg drvenog stropa u sobama te ugradnja bijelog stropa
4. uklanjanje parketa i izrada izolacije i podloge za laminat u sobama
5. fasada na kući i dvorišnoj zgradi Izrada pregradnog zida na stubištu i gletanje / zakrpavanje rupe nakon vodoinstalaterskih radova gips pločama.
Trebali bi umjesto rukohvata na otvorenom stubištu napraviti pregradni zid (cca 2 m2) od gips ploča između dvaju krakova stepenica. Taj pregradni zid bi završio na podestu na kojemu bi napravili drugi pregradni zid 180 cm širine i 250 cm visine s otvorom za vrata. Na istom stubištu na gornjem podestu trebali bi sanirati rupu na zidu koja je nastala nakon popravka odvodne cijevi iz kupaone. Ideja je da se pomoću gips ploča zatvori otvor. Cijev malo strši iz zida pa je potrebno malo prekrajanja kako bi bilo što ravnije sa zidom. Moguće je prije pogledati ili mogu poslati slike na whatsup. Molim ponudu samo za ruke. Trebam ponudu za adaptaciju stana od 30 m2. Na I. katu i zasebnoj stambenoj jedinici planira se uklanjanje dijela nosivog zida s nadvojem i jednim stolarskim vanjskim otvorom. U sklopu rekonstrukcije također uklanjaju se svi pregradni zidovi koji nemaju nosiva svojstva. Prvotno je u zoni planiranog zahvata, a radi statičke stabilnosti, s unutarnje strane konstrukcije potrebno prihvatiti dio stropne ploče iz statičkog proračuna Projekta konstrukcije izrađenog u srpnju 2001. Godine.
Gornja ploća se pridržava drvenom gredom 14/14 cm koja je poduprta podupiračima svakih 50 cm (vidi skicu projektiranog stanja). Oslonac je potrebno izvesti što bliže zoni rekonstrukcije a ne dalje od 30 cm od unutarnje strane zida koji se uklanja. Nakon podupiranja može se pristupiti uklanjanju stolarije, demontaži fasadne obloge i postepenom uklanjanju zida i armiranobetonskog nadvoja.
Nakon uklanjanja istih od podne konstrukcije do stropa pristupa se obradi ležajeva armiranobetonske grede. Potrebno je „uštemati“ 10 cm vertikalnih serklaža kako bi se ugradila armatura priložena u skici ovog elaborata. Prethodno je potrebno izvesti oplatu te ugraditi armaturu. Kako bi se beton mogao odgovarajuće ulijevati u oplatu potrebno je u unutranjem dijelu na tri mjesta napraviti prodore na ulošcima stropnog fert sustava kako bi se beton klase C25/30 mogao odgovarajuće ugraditi. Po izvedbi armiranobetonske grede potrebno je obavljati odgovarajuću njegu betona i pridržavati nosivi sustav najmanje 28 dana od ugradnje. Prije betoniranja potrebno je odobrenje projektanta elaborata. Greda je 30 x 30 cm, duljine 275 m. Potrebna je adaptacija dijela kuće (cca 20 m2) po sistemu ključ u ruke:
- rušenje pregradnog zida i pregradnja dobivenog prostora suhom gradnjom u dvije prostorije
- prilagodba postojeće i postavljanje nove unutarnje stolarije
- adaptacija WC-a od 1,5 m2
- postavljanje novih pločica (5 m2) i laminata (15 m2)
- prilagodba instalacija novom stanju (struja, voda, centralno)
- soboslikarski radovi u adaptiranom prostoru