Kompletno preuređenje poslovnog-prostora
Čučerje
U kupatilu 2 × 2 je pukla cijev za odvod ispod betona pa voda odlazi pod ploču pa povlači. Pregradni zid na koji u takvom stanju nije moguće lijepiti ni plocice. Potrebno je promjeniti cijev, razbiti beton prvo, srušiti taj zid i ozidati novi nakon izmjene cijevi, polijepiti pločice podne i zidne. Postaviti tuš kabinu, lavabo, wc školjku. Trebam tvrtku ili majstore, za preuređenje cijelog stana. Stan je 75 m2 a namjera je promijeniti podove, urediti zidove, kompletno uređenje kupaonice i wc-a, uz mogućnost da se jedan zid sruši radi otvaranja prostora, a jedan doda, da bismo pregradili prostor (trebamo procjenu majstora oko toga je li to moguće).
Bit ćemo na lokaciji od 1. do 6. studenog tad je moguće pogledati prostor, ako ne, vraćamo se u prosincu na par dana. Peć koju imam u donjem dnevnom boravku (kaminku) bih zamijenio peći na centralno na drva. Dimnjak je ok, na njega su nekad bile spojene čak i 2 peći, po jedna u svakoj prostoriji. Trebalo bi uz to još ugraditi 3 radijatora.
Na gornjoj etaži postoji peć na centralno, spojeno na podno grijanje ali mislim da bi ta peć bila preslaba ali to još možemo vidjeti. Želim tim radovima komplet isključiti podno grijanje, jer mi curi jedna cijev u podu i stalno mi pada pritisak. Na gornjoj etaži u jednoj prostoriji već je radijator, trebalo bi ga onda staviti u još dvije prostorije gore. Dakle postoje već radijatori, trebalo bi nadoštukati još dodatne. Jedan radijator preseliti iz sobe gdje će biti peć na centralno u spavaću i još jedan ugraditi u kupaonu. Navedenu kupaonu bih htio pregraditi knaufom ili nečim drugim popola, jer mi je prevelika i ne zagrijava se dobro zimi. Spustiti strop, zamijeniti školjku, kotlić i tuš kabinu. Naravno zidove pločice i sve popratno...
To se u hodu dogovorimo i svjestan sam da ne možete odmah znati sve dok ne vidite. U kupaonici razvuči struju, jer su mi instalacije otišle radi dotrajalosti, blizu kupaonice je kutija s osiguračima tako da ne bi trebao biti preveliki problem. To bi ukratko bilo to, plaćam temeljem računa, odjednom, te se nadam da se daje garancija na radove. Stambena površina cca 90 kvadrata, ali radijatore nećete postavljati u sve prostorije, u nekima već ima, a jedan ćete seliti iz jedne sobe u drugu. Za dodatne upite (slike) slobodno me kontaktirajte. Molim okvirnu ponudu. Potrebni su radovi adaptacije kuće. Useljenje je planirano 15.6. Potrebni radovi su u 3 djela:
1. Renovacija gornjeg stana
2. Renovacija donjeg stana
3. Vanjska renovacija
Renovacija donjeg stana (2. dio) može krenuti tek nakon što je gotova renovacija gornjeg (1.dio) jer je potrebno da jedan stan uvijek bude slobodan za stanovanje. Vanjska renovacija je neovisna.
U renovaciji gornjeg stana je planirano:
• Demontaža kuhinje i velikih staklenih vrata između ulaznog hola i blagovaonice.
• Uklanjanje manjeg zida u dnevnom boravku
• Nova keramika u kuhinji, blagovaonici, vešeraju, ostavi, dnevnom boravku, galeriji
• Renovacija dvije kupaonice u gornjem stanu (bez većih zahvata u vodu, osim dodavanja dva dovoda odvoda i struje u vešeraju, zamjena keramike i montaža novih slavina, školjki i ostale kupaonske opreme, montaža podnog grijanja (strujno))
• Struja dodavanje novog trošila, novih utičnica u kuhinji i dva nova velika trošila u vešeraju, zamjena utičnica, montaža novih rasvjetnih tijela
• Dodavanje odvoda za napu u kuhinji
• Bojanje drva krova
• Ravnanje dijela zidova (70 m2) i dijela stropa (10 m2) u dnevnom boravku
• Bojanje zidova i stropova
• Zamjena zatvora (osim krovnih)
• Zamjena sobnih vrata
• Lakiranje i brušenje parketa u sobama
U renovaciji donjeg stana je planirano:
• Demontaža kuhinje i zatvaranje instalacija plina i vode.
• Dodavanje zidova za gradnju dviju soba na mjestu trenutnog dnevnog boravka (zid plinopropusni (Ytong, Siporeks) ne knauf)
• Bojanje zidova i stropa
• Struja: Zamjena starih utičnica i dodavanje novih.
• Zamjena zatvora Vanjsko uređenje planirano:
• Zamjena šindre na dijelu krova • Postavljanje nove drvene ograde na sjeverno i zapadnoj strani kuće te na terasi
• Čišćenje i bojanje fasade
• Uređivanje i bojanje fasade garaže i dijela stepenica
• Nova garažna vrata (dvoja vrata) Novac je osiguran, plaćanje u gotovini/preko računa (po želji) nakon svake faze/podfaze, po dogovoru. Na upit šaljem dokument sa detaljnjim opisom radova. Trebam majstora za adaptaciju manje kupaonice. Trebam keramičara za obnovu wc-a, potrebno je ravnanje podova i zidova, postava keramike. Visina nekih 2 m (znači nije do plafona), pod, zidovi, kada zidana. Nekakvih 15 m2 keramike i saniranja zidova nakon zamjene vodoinstalacija. Trebam izradu uzorka hotelske sobe što podrazumijeva sljedeće:
1. Dostavu i ugradnju gips-kartonske pregrade između sanitarnog čvora i sobe sa nišom za ormar. Gletanje i bojanje. Duljina zida cca 5 m.
2. Postavljanje elektroinstalacija (utičnica, prekidača i rasvjete) sa svim potrebnim razvodima. Cca po jedna utičnica i prekidač za rasvjetu sa svake strane uzglavlja kreveta, 1 x utičnica u zoni mini-bara i 2 x utičnica u zoni stola, 1 x utičnica u zoni LCD koji se montira na zid, 2 x zidna lampa u zoni uzglavlja, 3 x stropna razvjeta (1 x hodnik, 2 x soba).
3. Dobava i montaža tepih ploča - cca 25m2.
4. Dobava i ugradnja vrata sa dovratnikom između sanitarnog čvora i sobe.
Radi se o opremanju uzorka sobe budućeg hotela sa 5 zvjezdica u okolici Splita. Sanitarni čvor ne treba opremati, kao ni elemente strojarstva (grijanje-hlađenje).