
Kompletno preuređenje poslovnog-prostora
Vilanci
Trebala bih prostoriju od otprilike 30 kvadrata urediti, trenutno nema stropa (samo krov). Trebala bi staviti laminat, knauf, krovni prozor. Dio te prostorije bi bila mala kuhinja te bi možda trebala srušiti dio zida za vrata (ali to je upitno). Potrebna je sanacija stubišta 4-katne stambene zgrade:
- repariranje postojeće stolarije u stubištu i bojanje iste,
- bojanje željezne ograde,
- bojanje zidova. Trebam ponudu za građevinske radove pregradnje spremišta površine 8 m2 na 3 dijela prema nacrtu u prilogu. Radi se o stanu u kojem se zbog loše gradnje i loše konstrukcije ulijeva voda i vlaga (od oborina) te se traži permanentno rješenje kroz rekonstrukciju / adaptaciju / sanaciju.
Budući ide zima i kišna razdobolja, izgleda da će do proljeća, biti teško sve to sanirati (radi hidro materijala koji ne trpe niske temperature niti puno kiše kad se radi). Ali možemo dogovoriti termin i detaljno razraditi sve sto treba raditi. Dok se radi morat ćemo napustiti stan i iznajmiti drugi dok se ne završe radovi. Zato je termin jako važan. Trebat će i detaljan ugovor o gradnji, planiranju, materijalima i evidencijska knjiga što se i kako gradilo da nam štete i troškove pokrije osiguranje - ako nema takvog ugovora - nema ni rekonsturkcije, te stoga molim ozbiljne ponude samo. Imali smo svakakvih ponuda ali kad je doslo do ugovora, odjednom su izvođači nestali. Reference su poželjnje. Nazvati na mobitel svaki dan samo iza 11 sati radi prvog dogovora. Trebala bi malu adaptaciju balkona, promjena kompletne stolarije i izrada fasade od stiropora. Trebam renoviranje kupatila, nove vodovodne instalacije za tuš kabinu, nove pločice i sanitarije, novi radijator, kupatilo veličine 10 - 12 m2. Trebam postavu epoksidnog poda, adaptaciju starog kupatila, izbijanje podnih pločica (podno grijanje) oko 15 m2. Vađenje kade i stavljanje tuš kabine po mjeri. Za zidne pločice bih se htio još savjetovati sa majstorom.