
Kompletno renoviranje stana
Krapinsko-zagorska županija
Molimo ponudu za adaptaciju kuhinje u dnevnu sobu (10 m2). Planirani radovi (vidi fotografije):
Rušenje / demontaža - skidanje postojećih zidnih pločica i postojeće podne obloge (linoleum)
Obrtnički / soboslikarski radovi - zaglađivanje zidova, priprema i ličenje, izravnavanje poda, postavljanje laminata i kutnih letvica.
Ostali sitni radovi - pomicanje postojećih utičnica i zatvaranje pojedinih izvoda instalacija, zatvoriti male otvore na balkonu (vidi foto).
Sav namještaj će biti uklonjen te dobavljen laminat i kutne letvice.
Termin izvođenja radova bi po mogućnosti bio što prije i u što kraćem roku. Trebala bi obradu prozora iza stavljanje PVC stolrije. Trebam majstora za sanaciju pregradnog zida od siporexa između kuhinje i kupaonice, hitno. Trebam ponudu za keramičarske radove na uređenju nove kupaonice i postavljanje tuš kade i samostojeće kade, djelomično postavljene ostale sanitarije, nova kupaonica, pločice velikih dimenzija. Peć koju imam u donjem dnevnom boravku (kaminku) bih zamijenio peći na centralno na drva. Dimnjak je ok, na njega su nekad bile spojene čak i 2 peći, po jedna u svakoj prostoriji. Trebalo bi uz to još ugraditi 3 radijatora.
Na gornjoj etaži postoji peć na centralno, spojeno na podno grijanje ali mislim da bi ta peć bila preslaba ali to još možemo vidjeti. Želim tim radovima komplet isključiti podno grijanje, jer mi curi jedna cijev u podu i stalno mi pada pritisak. Na gornjoj etaži u jednoj prostoriji već je radijator, trebalo bi ga onda staviti u još dvije prostorije gore. Dakle postoje već radijatori, trebalo bi nadoštukati još dodatne. Jedan radijator preseliti iz sobe gdje će biti peć na centralno u spavaću i još jedan ugraditi u kupaonu. Navedenu kupaonu bih htio pregraditi knaufom ili nečim drugim popola, jer mi je prevelika i ne zagrijava se dobro zimi. Spustiti strop, zamijeniti školjku, kotlić i tuš kabinu. Naravno zidove pločice i sve popratno...
To se u hodu dogovorimo i svjestan sam da ne možete odmah znati sve dok ne vidite. U kupaonici razvuči struju, jer su mi instalacije otišle radi dotrajalosti, blizu kupaonice je kutija s osiguračima tako da ne bi trebao biti preveliki problem. To bi ukratko bilo to, plaćam temeljem računa, odjednom, te se nadam da se daje garancija na radove. Stambena površina cca 90 kvadrata, ali radijatore nećete postavljati u sve prostorije, u nekima već ima, a jedan ćete seliti iz jedne sobe u drugu. Za dodatne upite (slike) slobodno me kontaktirajte. Molim okvirnu ponudu. Postava Pufatherm ploča, na zid i strop oko 30 - 40 m2 sa premazom protiv pljesni, molim ponudu. Uklanjanje oštećenog nosivog zidanog zida u dužini L ≈ 260 cm i formiranje ekvivalentnog nosivog okvira od čeličnih valjanih dvostrukih UNP220 greda oslonjenih na UNP160 stupove ušlicane u zidove / armiranobetonske serklaže. Prema statičkom elaboratu, prije izvođenja radova treba izvesti armiranobetonske vertikalne serklaže VS1 (ukoliko nisu izvedeni), postaviti podupirače svakih 1,00 m ispod postojeće stropne konstrukcije na drvenim gredama, odštemati krunu zidanog zida u visini od cca 0,50 m, postaviti dvostruke UNP220 profile i međusobno povezati navojnim šipkama Ø16 mm, k.v. 5.6, svakih 50 cm. Ukoliko ne postoji horizontalni serklaž (vijenac), na gornju pojasnicu grede zavariti lim širine 12,00 cm, nakon postavljanja oba profila ukloniti ostatak zida i ugraditi stupove. Stupove okvira sidriti vijcima M16, k.v. 5.6, aktivirati gredu klinovima (međuprostor zapuniti mortom), gredu sidriti u stropnu konstrukciju 2x po gornjoj pojasnici (ukupno 4x) sa kemijskim M8 vijcima, k.v. 5.8.
Svi armiranobetonski elementi izvode se u betonu klase C25/30 i armiraju šipkama B500 B. Svi nosivi elementi čelične konstrukcije izvode se kao čelična konstrukcija kvalitete materijala S235JR. Elementi konstrukcije proizvode se radionički sa pripadnim limovima kao sklopovi te međusobno spajaju vijcima kvalitete 5.6 (sukladno HRN EN 15048) ili međusobno zavaruju na gradilištu.
Predviđena je antikorozivna zaštita čelične konstrukcije premazima te je konstrukciju potrebno oblagati vatropotpornim pločama u dva sloja, obzirom da se nalazi u neposrednoj blizini dimnjaka.