Adaptacije i radovi u interijeru

Kompletno preuređenje stana

Sv. Filip i Jakov


Renoviranje vikendice od 70 m kvadratnih: Vodoinstalaterski radovi - priključak vode, cijevi i sl. Keramičarski radovi - lijepljenje pločica i postavljanje sanitarija Soboslikarski radovi Rušenje otvvora za prozor i rušenje zida između kuhinje i dnevne sobe. Betoniranje terase, električarski radovi. Trebam ponudu za građevinske radove zvučne izolacije pregradnog zida sa susjednim stanom. Zid ima 17 m2 te debljina kompletne izolacije ne bi trebala prelaziti 10 cm, idealno 7 - 8 cm. Radovi su potrebni kroz zadnja 2 tjedna u 6. mj. Trebam ponudu za hidroizolaciju kupaona i još nekih zidova. Trebali bi savjet i ponudu za unutarnju izolaciju suterenskog stana (1 zida) od vlage (hidroizolacija). Trenutno nije moguće radove izvesti s vanjske strane, već samo s unutarnje strane zida. Cilj je spriječiti, odnosno smanjiti mogućnost vlage na unutarnjem zidu koje uzrokuje "napuhavanje" i otpadanje boje sa zidova. Opcije bi bile, dakle, premazi zida ili obloge (knauf i slično) ili nešto treće, sukladno savjetu. Molili bi cijenu i rok za izvođenje radova. Špalete: 35 m vrata (3,5 vrata); 24 m prozori (2 prozora). Srušiti zid za balkonska vrata - priprema za stolariju 2 komada 1.8 x 80 x 20. Zazidati balkonska vrata - priprema za stolariju 2.2 x 80 spojiti odzračnik iz stana ispod (oko 2.5 m dužina), zagletati vanjsku fasadu (na balkonu) površine 3 x 2 m. Trebam ponudu za građevinske radove.
Glavni objekt je adaptiran te je ostao ovaj manji za adaptaciju koji bi se pretvorio u stambeni prostor.
Radi se o objektu koji ima tlocrtnu površinu od 20 m2 gdje bi se sa zadnje strane dodala kupona od cca 6,50 m2 i malo spremište, pov 3,00 m3 = 10 m2. Na kupaoni bi došao kosi krov sa izolacijom. Ispred objekta se betonira 8 m2 i na tome se radi nadstrešnica.
Na katu je spavaći prostor pod kosim krovom. Svi novi krovovi su limeni crvene boje – slijedi dogovor.
Priključci za: hladnu vodu, toplu vodu i centarlno grijanje su predviđeni već u glavnom objektu. A malo niže na istočnoj strani 5 m je udaljena septička jama.
Struja, voda: odvod i dovod te centralno grijanje – radijatori su za taj objekt (5 radijatora)
Uz taj objekt se pridviđa i izrada te montaža kosog kroviča na južnoj strani glavnog objekta da se osobe zaštite od padalina.
Na katu objekta dolaze na međukatnoj konstrukciji tavaloni od 5 cm i OSB ploče od 22 a na njih laminat.
Zidovi kupaone i zidovi doljnjeg dijela se žbukaju a ostalo je knauf.
U doljnjem dijelu ide keramika.
Fasada je termo stiropol od 8 cm a za boju slijedi dogovor, boja koja se može prati – odbija vodu (takvu imamo na glavnom objektu).
U prilogu je troškovnik. Na vikendici je potrebna izrada te ukoliko ste u mogućnosti ponuditi sljedeće, molila bi da me kontakirate radi više informacija:
· Stolarija mora koeficijent prolaska topline U (W/m2K) imati jednak ili manji od 1,4 za komplet (Uw), odnosno 1,1 za staklo (Ug)
· Strop i krov mora koeficijent prolaska topline U (W/m2K) imati jednak ili manji od 0,2 – u naravi to je 18 cm mineralne vune
· Fasada mora koeficijent prolaska topline U (W/m2K) imati jednak ili manji od 0,25 – u naravi to je 14 cm EPSa ili 12 cm mineralne vune
· Sunčani kolektori za pripremu tople voda moraju imati stupanj korisnog djelovanja od najmanje 70%
· Ugradnja sustava s kotlom na drvnu sječki / pelete za grijanje potrošne vode i / ili prostora mora imati stupanj korisnog djelovanja najmanje 85%
· Ugradnja novog sustava s dizalicom topline za grijanje potrošne vode i / ili prostora ili za grijanje i hlađenje A energetske klase:
zrak-voda, voda-voda i zemlja-voda uz GWP -< 2150.
Ugradnja novog sustava s fotonaponskim pretvaračima za proizvodnju električne energije u samostalnom ili mrežnom raduzmjena starog krova s izradom i postavljanjem novog Izlazak na teren i izmjera je obavezna. Nemam nacrte i potrebne mjere.