Krov
Donji Macelj
Na staroj samostojećoj kući od 2 etaže (prizemlje i kat) treba promijeniti kompletno krov. Stari krov od dotrajalih greda i crijepa skinuti. Krov je na 2 vode, kuća je vanjskih dimenzij 12 x 10 metara, zidovi su od cca 50 cm, što čini cca 60 m2 površine krova. Grede se moraju vidjeti. Na postojećim zidovima kako onim ravnim a tako i na kosim (zabatnim) potrebno je izraditi serklaž (vijenac) radi ukrute kuće i oslona krovišta na isti. Crijep Mediteranka je nabavljen. Pristup kamionom je moguć. Skela nije potrebna, s jedne strane kuće u visini prizemlja je izgrađena druga kuća, koja je potaracana (samo se sastoji od prizemlja). Molim ponudu za skidanje starih crijepova, kao i cijenu montaže novih. Koje sve radove predviđate i koja je cijena ukupna za zamjenu ovog krovišta? Zamjena crijepa sa sendvić panelom krova kuće, cca 130 m kvadratnih. Prije dva mjeseca su tjekom nevremena na krovu pomaknute cigle tako da neke stoje na rubu skoro za padanje. Potrebno se popeti, maknuti krovne cigle one koje su vjetar i kiša pomaknuli i staviti nove (ima i rubnih) te riješiti što se još zatekne gore. Trebam drvenu sjenicu, otprilike 16-18 kvadrata. Potrebna mi je samo konstrukcija od greda, jer daski, letava i lima za krov imam, odnosno to bi si sam odradio.
Imam par nacrta u dwg-u tj oblika kako bi htio da to izgleda (nije obavezno), pa bih molio zainteresirane da mi se jave, rado ću im nacrte prosljediti na mail. Trebam ponudu za gradnju kuće do faze ključ u ruke, za kuću stambene površine oko 120 m2. Trebam ponudu za nadogradnju kata 42 m2 na postojećem apartmanu. Demontaža postojećeg krovišta i zidanje kata sa pregradnim zidovima za spavaću sobu i kupaonicu. Kroviše betonsko s dimnjakom.
Natkrivena terasa na katu s prednje strane cca 3 m i balkon sa zadnje strane cca 2 m. Vanjske stepenice za kat, a ispod stepenica spremište. Stiropor fasada za cijeli objekt. Interesira me lagani limeni pokrov, cijena po metru kvadratnom, molim ponudu.