
Krov
Ključić Brdo
Kuća visoka prizemnica te prvi kat koji ima kosi krov. Krov je 12 metara dužine sa dvije strane po 7 m (kuća je 10 x 10 m). Sada je stari crijep kojeg treba skinuti. Vjerovatno ga neće trebati odvoziti, budem ga za nasipanje dvorišta koristio.
Trebam: - 2 nova roga naprijed i iza kuće, podaskati (OSB ploče), folija, letve, kontraletve i nakon toga pokriti crijepom - trenutno se nisam odlučio koji crijep. Treba ispod greda staviti brodski pod, zaštititi građu / drvo premazom - adekvatnim insekticidom.
Također potrebna izrada opšava 2 dimnjaka i ostalo što je nužno za sam krov. Za materijal imam neke kompenzacije čekam da vidim ponudu što će sve biti uključeno. Ostalo može sve biti vaše. Limarije trenutno nema, potrebno je opšiti, montaža žljebova, snjegobrana... Za termin izvedbe mogu se prilagoditi, teoretski odmah. Molim ponudu. Trebam majstora za uslugu čišćenja žljebova i oluka. Trebali bi popravak nadstrešnice koja podljeva. Trebam ponudu za građevinske radove adaptacije fasade i krovišta. Trebam ponudu za gradnju krovišta koji bi bio stambeni prostor. Riječ je o obiteljskoj kući s jednim katom, tlocrtnih dimenzija 130 m2, 7 x 7,8 m (dvostrešni), 8.3 x 6.5 (dvostrešni), 4.5 x 4.6 (jednostrešni), dakle krov iz tri djela. Potrebno je izvesti na način da sljeme krova bude cca 2.7 - 3 m od deke. Crijep bi bio Mediteran ili Venera, krovište drveno, ugradnja 5 krovnih prozora. Trebam oluk rubnjake sa strane i trebam majstora za pregled. Trebam ponudu za kovana klizna dvorišna vrata s dodatnim malim portunom i nadstrešnicom od drva iznad dva parkirna mjesta.