Projekti i dokumentacija

Legalizacija objekata

Prkos Lasinjski


Trebam geodeta. Kod mene je obavljena legalizacija garaže i 3 skladišta, sada bi to trebalo te promjene ucrtati i unijeti u katastar i gruntovnicu. Platio sam kaznu od 1000 kn i dobio rjesenje da isto mogu unjeti u katastar i gruntovnicu. Interesira me koliko bi me to koštalo, taj cjelokupni postupak? Usluga legalizacije prizemnog stambenog objekta 70 m2, izgrađenog 1970. CIjena i vrijemenski rok. Potrebna je legalizacija balkona na kući građenoj prije 1968 godine, molim ponudu. Trebam ponudu za ishodovanje građevinske dozvole. Radi se o objektu cca 5 x 5 m. Razmatramo kupovinu te nas zanima cijena legalizacije objekta. Objekat se nalazi na kat. čestici upisano kao oranica. Katastarska čestica na kojoj se nalazi izgrađena kuća do krova je dijelom unutar a dijelom izvan granica izgrađenog građevinskog područja naselja. Potrebno je uvesti dio kuće u građevinsko područje, te što je još potrebno za uvođenje struje i vode. Zemljište je na djedu, on je ostavio na mog oca, otac je zidao kuću. Koja je cijena i kad se može to napraviti?
Ako imate jos pitanje, možete pisati ili preko datog broja mobitela. U prilogu je dokument iz katastra, tamno sivo je građevinsko područje, plac je svijetlo sivo, mali dio kuće je izvan tamno sivog područja do međe to jeste do ograde. Kuća koja nije legalizirana, za koju trebam adaptaciju i legalizaciju. Zbog lokacije u odnosu na rub parcele, navodno trebam i reparcelizaciju. Adaptacija / renovacija uključuje - prenamjena dijela prizemlja u garažu - dodatak terase na južnu stranu prizemlja - moguć premještaj stuba - prenamjena potkrovlja tako da 2/3 bude ili poviseno potkrovlje, ili etaža s ravnim krovom, a 1/3 terasa.
Navodno etaža nije moguća nego samo povišeno potkrovlje - obnovu električnih i vodovodnih instalacija - neko rješenja za grijanje / hlađenje, idealno dodatno savjetovanje oko toga - instalacije za kućnu internet mrežu (UTP kablovi ili optika),
Trebam one poslove vezane uz navedeno kojie mi vaš ured može obaviti. Ukoliko se pojedino poslovi preklapaju s drugim uslugama (projetkiranje, arhitekt, sami radov i), onda bih prefeririao dio koji obavlja vaš ured obaviti s istim izvođačem. Trebam ponude geodeta za parcelaciju 2323 m2 građevinske parcele i arhitekta za ponudu idejnog rješenja za izgradnju kuće do 100 m2.